هدر موبایل
1394/04/10 10:27:34
سرویس سیاسی
حقیقت پور:

تمدید هفت روزه مذاکرات معقول است/لجبازی آمریکایی، مهم‌ترین سد حصول توافق

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تمدید هفته روزه مذاکرات هسته‌ای را معقول و منطقی دانست.
تمدید هفت روزه مذاکرات معقول است/لجبازی آمریکایی، مهم‌ترین سد حصول توافق نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تمدید هفته روزه مذاکرات هسته‌ای را معقول و منطقی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/109717.jpg تمدید,هفت,روزه,مذاکرات,معقول,است/لجبازی,آمریکایی،,مهم‌ترین,سد,حصول,توافق Icana

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: ایران عجله‌ای در تنظیم سند نهایی که بر پایه منافع ملی نباشد، ندارد و ما هیچ‌وقت منافع ملی را فدای زمان نمی‌کنیم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: برای این هم‌آورد نهایی تمدید هفت روزه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 5+1 را تمدیدی معقول و منطقی می‌دانم.

وی تاکید کرد: امیدواریم در این زمان شرایط به گونه‌ای پیش برود که بتوانیم به حماسه و توافق خوب درست پیدا کنیم.

این نماینده مجلس پیش بینی دستیابی به توافق نهایی را سخت دانست و گفت: برای رسیدن به توافقنامه، باید مقدمات آن فراهم شود. اعتقاد دارم اگر آمریکایی‌ها دست از لجاجت و یکه تازی بردارند رسیدن به توافق تسهیل خواهد شد.

حقیقت پور تاکید کرد: اما اگر آمریکا همچنان بر زیادی خواهی های خود پافشاری کند و به زور گویی ادامه دهد کار کمی سخت می شود. طرفین باید به حقوق و منافع ملی ایران که خارج از قوانین بین‌المللی نیست، احترام بگذارند تا توافق نهایی شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد:بر اساس شرایط پیش آمده به نظر می رسد طرف های انگلیسی و فرانسوی مانع به یکه تازی آمریکایی‌ها خواهند شد.

بر اساس بیانیه لوزان ضرب الاجل مذاکرات روز گذشته به پایان رسید اما طرفین برای حصول توافقنامه نهایی یک هفته دیگر مذاکرات را تمدید کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet