هدر موبایل
1394/04/12 09:56:09
سرویس اجتماعی
قائیدرحمت:

انتقاد از افزایش اختلاس های مالی و فساد اداری/ با ابلاغ سیاست های برنامه ششم راهکارهای مقابله با فساد ارائه شود

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از افزایش اختلاس های مالی و فساد اداری در سال های گذشته، گفت: ضروری است با ابلاغ سیاست های برنامه ششم از سوی رهبری، دولت نیز راهکارهایی مقابله با فساد اداری را در برنامه ششم بگنجاند.
انتقاد از افزایش اختلاس های مالی و فساد اداری/ با ابلاغ سیاست های برنامه ششم راهکارهای مقابله با فساد ارائه شود سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از افزایش اختلاس های مالی و فساد اداری در سال های گذشته، گفت: ضروری است با ابلاغ سیاست های برنامه ششم از سوی رهبری، دولت نیز راهکارهایی مقابله با فساد اداری را در برنامه ششم بگنجاند. https://cdn.icana.ir/d/019/68212.jpg انتقاد,از,افزایش,اختلاس,های,مالی,و,فساد,اداری/,با,ابلاغ,سیاست,های,برنامه,ششم,راهکارهای,مقابله,با,فساد,ارائه,شود Icana

عباس قائیدرحمت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بند 39 سیاست های کلی برنامه ششم توسعه مبنی بر «ارتقاء سلامت اداری و اقتصادی و مبارزه با فساد در این عرصه با تدوین راهبرد ملی مبارزه با فساد و تصویب قوانین مربوط» ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: با توجه به بند 39 سیاست های کلی برنامه ششم توسعه نیاز است تا به وضعیت کشور بهبود بخشیده شود متاسفانه در چند سال گذشته فساد اداری در کشور افزایش یافته است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این سال ها در شرایطی که تحریم ها بر اقتصاد کشور فشار وارد کرده بود و همه سعی داشتند تا با اقتصاد مقاومتی با شرایط حاکم مقابله کنند، اما عده ای در داخل با هماهنگی های افراد خارج از کشور سعی داشتند تا با اختلاس مالی و فساد اداری آسیب و ضربه به پیکره نظام جمهوری اسلامی ایران بزنند و پشت نظام را خالی کنند تا در وضعیت تحریم ها زودتر آسیب ببیند.

وی با یادآودی تخلف سه هزارمیلیاردی، افزود: افزایش اختلاس های مالی، عدم دلسوزی، عدم پاسخگویی و پایین بودن بهره وری در ادارات سبب شد تا مشکلات اداری کشور افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، مطرح کرد: نیاز است تا مشکلات بر سر راه سلامت اداری اصلاح شوند، در مقابل نیز دولت تدبیر و امید راهکارهایی مقابله با فساد اداری را در برنامه ششم بگنجاند، البته نمایندگان مجلس نیز نقطه نظرات خود را لحاظ خواهند کرد.

قائدرحمت با اشاره به تعامل، همدلی و هم اندیشی دولت و مجلس، گفت: برنامه ای باید تدوین شود که  در پایان برنامه ششم توسعه شاهد کاهش فساد اداری و ایجاد نظام سلامت اداری باشیم، این در حالی است که امروزه نظام اداری و مالی کشور مشکل دار است و نظام اقتصادی نه تنها نیاز به بازنگری بلکه نیازمند اصلاح است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس نهم، با اشاره به نظام پولی و بانکی کشور، گفت: در صورت عدم تغییر نظام اقتصادی و جریان یافتن نظام پولی و بانکی فعلی در کشور نمی توان نیازهای اساسی کشور را بر مبنای اقتصاد مقاومتی تامین کرد لذا باید بر اساس سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری، فساد ها و احساس بی عدالتی که نتیجه فسادزا بودن ادارات است را کاهش داد تا نهایتا وحدت و انسجام ملی نهادینه شود.

وی با بیان اینکه در راستای قوانین کلی برنامه ششم توسعه، قوانین جزئی تر اصلاح و یا تدوین خواهند شد، یادآور شد: در خصوص وضعیت نظام اداری و مقابله با فساد؛ از آنجایی که تاکنون قوانین در راستای کاهش فساد و ارتقا سلامت نظام اداری نبوده است، لازم است طرح یا لایحه ای برای اصلاح قانون ارتقا سلامت نظام اداری و مقابله با فساد که به صورت آزمایشی اجرا شده است، ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقاط قوت و ضعف قانون ارتقا سلامت نظام اداری و مقابله با فساد بررسی خواهد شد، گفت: طبق سیاست های برنامه ششم توسعه، قانون دائمی ارتقا سلامت نظام اداری و مقابله با فساد ابلاغ خواهد شد.

گفتنی است:حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه ای به رئیس جمهور، سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را ابلاغ کردند، سیاستهای کلی برنامه ششم توسعه دارای 80 بند است که بند 39 آن مبنی بر«ارتقاء سلامت اداری و اقتصادی و مبارزه با فساد در این عرصه با تدوین راهبرد ملی مبارزه با فساد و تصویب قوانین مربوط» است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet