هدر موبایل
1394/04/10 10:53:55
سرویس سیاسی
اسفنانی تشریح کرد:

عقب‌نشینی‌آمریکا از بازرسی‌های نظامی ایران/تلاش تیم هسته‌ای قابل تقدیر است

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با بیان اینکه بازرسی از مراکز نظامی جزء خطوط قرمز جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای است، گفت: عقب‌نشینی آمریکا از برخی موضوعات نشان می‌دهد که اعضای تیم مذاکره‌کننده بر اصول کشورمان پایبند بوده‌اند.
عقب‌نشینی‌آمریکا از بازرسی‌های نظامی ایران/تلاش تیم هسته‌ای قابل تقدیر است عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با بیان اینکه بازرسی از مراکز نظامی جزء خطوط قرمز جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای است، گفت: عقب‌نشینی آمریکا از برخی موضوعات نشان می‌دهد که اعضای تیم مذاکره‌کننده بر اصول کشورمان پایبند بوده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/110339.jpg عقب‌نشینی‌آمریکا,از,بازرسی‌های,نظامی,ایران/تلاش,تیم,هسته‌ای,قابل,تقدیر,است Icana

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین تحولات مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5، گفت:‌ خوشبختانه مذاکرات با ایستادگی و پایمردی مذاکراه‌کنندگان ایرانی در حال انجام است و قطعا آن‌ها از حقوق حقه ملت کوتاه نمی‌آیند.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازرسی از مراکز نظامی جزء خطوط قرمز جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بارها بر عدم پذیرش بازرسی از مراکز نظامی در توافق هسته‌ای تأکید کرده‌اند، از این‌رو تیم مذاکره‌کننده‌ به هیچ وجه زیر بار زیاده‌خواهی کشورهای غربی نمی‌رود.

وی گفت: همچنین اخیرا مجلس شورای اسلامی قانون صیانت از حقوق هسته‌ای کشورمان را به تصویب رسانده است، که این قانون می‌تواند به پشتوانه محکمی برای تیم مذاکره کننده تبدیل شده و این اقدام می‌تواند از زیاده‌خواهی و تفکرات زورگویانه آمریکا بکاهد.

اسفنانی ادامه داد: این موضوع امری طبیعی و متداول است که هیچ کشوری اجازه بازرسی از مراکز حساس و حیاتی نظامی خود را به دیگر کشورها نمی‌دهد، حتی در سالیان متمادی آمریکا نه تنها هیچ مجوزی برای بازرسی از مراکز هسته‌ای خود به بازرسان آژانس نداده، بلکه بازرسی از مراکز نظامی جزء خطوط قرمزش است.

وی با اشاره به اخبار مطرح شده درباره منصرف شدن آمریکا از گنجاندن موضوع بازدید از مراکز نظامی در توافق هسته‌ای، افزود: امیدوارم آمریکا و گروه 1+5 با رفتاری عاقلانه، زمینه تحقق توافق هسته‌ای را فراهم کند، از طرف دیگر عقب‌نشینی آمریکا از برخی موضوعات نشان می‌دهد که اعضای تیم مذاکره‌کننده بر اصول کشورمان پایبند بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet