خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/10 12:13:34
سرویس اجتماعی
قربانی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه:

رفع نواقص حوزه سلامت را در برنامه ششم لحاظ خواهیم کرد/ ضرورت تأمین منابع مالی پایدار

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه به دنبال رفع نواقص حوزه سلامت خواهیم بود، گفت: دراین راستا تامین منابع مالی پایدار را جزء اولویت‌ها قرار خواهیم داد.
رفع نواقص حوزه سلامت را در برنامه ششم لحاظ خواهیم کرد/ ضرورت تأمین منابع مالی پایدار سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه به دنبال رفع نواقص حوزه سلامت خواهیم بود، گفت: دراین راستا تامین منابع مالی پایدار را جزء اولویت‌ها قرار خواهیم داد. https://cdn.icana.ir/d/019/84506.jpg رفع,نواقص,حوزه,سلامت,را,در,برنامه,ششم,لحاظ,خواهیم,کرد/,ضرورت,تأمین,منابع,مالی,پایدار Icana

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه از سوی مقام معظم رهبری و تاکید بر تأمین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت و توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت، افزود: از دغدغه‌های نمایندگان برای اجرای طرح تحول سلامت پایدار بودن منابع آن بود که با این هزینه‌های زیاد حوزه سلامت، اگر منابع مالی آن نیز تامین نشود این طرح با شکست مواجه خواهد شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: بر این اساس در بررسی بودجه 94 اختصاص یک درصد ارزش افزوده به بودجه سلامت را پایدار کردیم تا در اختیار دولت قرار دهیم؛ حرکت عظیمی که در حوزه سلامت آغاز شده نیاز به تامین منابع مالی دارد و اگر نتوانیم آن را تامین کنیم فاجعه‌ای در آینده اتفاق خواهد افتاد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد:‌ تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تأمین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت باعث خرسندی است که با این دستورالعمل دستمان باز خواهد بود و در بررسی برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی درباره توجه به توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت که مورد توجه مقام معظم رهبری است، یادآور شد:‌ امروزه با وجود پیشرفت‌هایی در این حوزه و‌ با توجه به اینکه بیش از 95 درصد مردم از پوشش بیمه سلامت برخوردار هستند اما هنوز با آنچه که دربرنامه پنجم توسعه آمده بود فاصله داریم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس نهم با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه بر تجمیع بیمه‌ها تاکید زیادی شده بود، افزود: در برنامه ششم توسعه تلاش خواهیم کرد تا این بند از قانون که در برنامه پنجم از آن غافل مانده‌ایم در برنامه ششم به آن پرداخته شود؛ تجمیع بیمه‌ها باعث خواهد شد تا بیمه‌ها به وظایف اصلی خود پرداخته و اگر تامین منابع نیز صورت گیرد مطالبات مراکز درمانی نیز برطرف شود چراکه امروزه بخش‌های دولتی مطالبات زیادی از بیمه‌ها دارند که در صورت تامین منابع قابل جبران است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ امروزه بیمارستان‌های دولتی حدود 100 میلیارد تومان از بیمه‌ها مطالبه دارند لذا اگر منابع به روز باشند می‌توان این مطالبات پرداخت شود و رغبت برای ارایه خدمت بهتر نیز مهیا خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet