هدر موبایل
1394/04/10 13:01:00
سرویس سیاسی
میرمحمدی با رد شایعه های رسانه ای مطرح کرد:

اختلافی بین وزارت کشور و جبهه یکتا وجود ندارد/فعالیت سیاسی و گفتمانی نیاز به مجوز قانونی دارد

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، با رد موضوعات مطرح شده درباره اختلاف وزارت کشور با مؤسسان جبهه یکتا درباره دریافت یا عدم دریافت مجوز فعالیت سیاسی، گفت: در این رابطه هیچ اختلافی وجود ندارد، منتهی وزارت کشور تأکید دارد که فعالیت جبهه‌ها و احزاب باید با مجوز رسمی صورت گیرد.
اختلافی بین وزارت کشور و جبهه یکتا وجود ندارد/فعالیت سیاسی و گفتمانی نیاز به مجوز قانونی دارد عضو کمیسیون ماده 10 احزاب، با رد موضوعات مطرح شده درباره اختلاف وزارت کشور با مؤسسان جبهه یکتا درباره دریافت یا عدم دریافت مجوز فعالیت سیاسی، گفت: در این رابطه هیچ اختلافی وجود ندارد، منتهی وزارت کشور تأکید دارد که فعالیت جبهه‌ها و احزاب باید با مجوز رسمی صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/52976.jpg اختلافی,بین,وزارت,کشور,و,جبهه,یکتا,وجود,ندارد/فعالیت,سیاسی,و,گفتمانی,نیاز,به,مجوز,قانونی,دارد Icana

سیدمحمدحسین میرمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره نحوه فعالیت جبهه یکتا، گفت:‌ بر اساس قانون هر تشکل، ائتلاف، گفتمان و حزبی برای فعالیت در کشور نیازمند دریافت مجوز از کمیسیون ماده 10 احزاب است.

با اشاره به اظهارات مؤسسان جبهه یکتا مبنی بر توجه به رویکرد گفتمانی به جای فعالیت‌های سیاسی، افزود: به نظر من رویکرد گفتمانی هم جزء فعالیت‌های سیاسی در کشور محسوب می‌شود و نمی‌توان فعالیت‌های گفتمانی را با فعالیت‌های سیاسی و حزبی تفکیک کرد، زیرا در دورن احزاب تنها رویکرد گفتمانی حاکم است.

وی با رد موضوعات مطرح شده درباره اختلاف وزارت کشور با مؤسسان جبهه یکتا درباره دریافت یا عدم دریافت مجوز فعالیت سیاسی، افزود: در این رابطه هیچ اختلافی وجود ندارد و این مسائل تنها در رسانه‌ها مطرح می‌شود، منتهی وزارت کشور تأکید دارد که فعالیت جبهه‌ها و احزاب باید با مجوز رسمی صورت گیرد.

میرمحمدی ادامه داد: بر اساس قانون اگر این فعالیت‌ها به صورت موردی باشد، نیازی به صدور مجوز نیست، اما فعالیت در قالب حزب یا جبهه نیازمند تأیید وزارت کشور است.

لازم به ذکر است که پس از اعلام موجودیت جبهه یکتا معاون سیاسی وزیر کشور گفت این جبهه باید از وزارت کشور مجوز بگیرد اما سیدمحمد حسینی از اعضای هیأت موسس این جبهه اعلام کرد ما فعالیت گفتمانی داریم و حزب رسمی سیاسی نیستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet