هدر موبایل
1394/04/12 10:08:01
سرویس سیاسی
جوکار:

حمله به ایرباس ایرانی مهر تاییدی بر خوی تجاوزگری آمریکا است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه به طور حتم حمله ناو آمریکایی به هواپیمای ایرباس ایرانی نقش آشکار قوانین بین المللی بود، گفت: آمریکا با این اقدام بار دیگر چهره شیطانی خود را به جهانیان نمایان کرد.
حمله به ایرباس ایرانی مهر تاییدی بر خوی تجاوزگری آمریکا است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه به طور حتم حمله ناو آمریکایی به هواپیمای ایرباس ایرانی نقش آشکار قوانین بین المللی بود، گفت: آمریکا با این اقدام بار دیگر چهره شیطانی خود را به جهانیان نمایان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/73442.jpg حمله,به,ایرباس,ایرانی,مهر,تاییدی,بر,خوی,تجاوزگری,آمریکا,است Icana

محمدصالح جوکار در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره سالروز حمله ناو آمریکایی وینسنس به هواپیمای مسافربری ایران در آب‌های خلیج فارس، گفت: این واقعه مهر تاییدی بر خوی استکباری و تجاوزگرایانه آمریکا است.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به طور حتم حمله ناو آمریکایی به هواپیمای ایرباس ایرانی نقش آشکار قوانین بین المللی بود، افزود: آمریکا با این اقدام بار دیگر چهره شیطانی خود را به جهانیان نمایان کرد.

وی ادامه داد: آمریکایی ها پس از حمله به هواپیمایی ایرانی اعلام کردند که هواپیمای مسافربری را به جای هواپیمای جنگنده اشتباه گرفته اند، این در حالی است که آمریکا در آن دوران هم از تکنولوژی های پیشرفته ماهواره ای برخورد بود، از این رو این ادعاها نشان دهنده دورویی و دروغگویی آن ها است.

جوکار تصریح کرد: از طرف دیگر اگر آمریکایی ها از کشتار مسافران هواپیمای ایرباس پشیمان بوده و آن را اشتباه سحوی می دانستند، چرا پس از آن به فرمانده ناو وینسنس مدال شجاعت اهدا شد، بنابراین می توان نتیجه گرفته که تمام این اقدامات برنامه ریزی شده بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: قطعا حمله ناو آمریکایی به هواپیمای ایرباس ایرانی تنها گوشه ای و نمونه ای از تروریسم دولتی امریکا است و این موضوع بارها در نقاط مختلف جهان به اثبات رسیده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: به‌طور حتم آمریکا برای اجرای سیاست‌هایش در منطقه حتی به مردم غیر نظامی هم رحم نکرده و جان انسان‌ها برای این کشور اهمیتی چندانی ندارد.

پرواز مسافربری شماره 655 شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از بندر عباس به مقصد دبی در تاریخ 12 تیر 1367 (3 ژوئیه 1988 میلادی) در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده از ناو «یواس‌اس وینسنس» متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی 290 سرنشین آن که شامل 46 مسافر غیر ایرانی و 66 کودک بودند، جان باختند. این جنایت از نظر میزان تلفات انسانی، هفتمین جنایت مرگبار هوایی تاریخ است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet