ایام محرم 1398
1394/04/12 15:01:00
سرویس سیاسی
حسینی با اشاره به سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران:

جنایات آمریکا از صفحات تاریخ پاک نمی شود/آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه ملت ایران هیچ وقت کشتار مسافران ایرباس را از سوی ناو امریکایی فراموش نمی کند، گفت: افکار عمومی جهان، آمریکا را متهم اصلی همه اقدامات تروریستی صورت گرفته در عرصه بین‌الملل می‌دانند.
جنایات آمریکا از صفحات تاریخ پاک نمی شود/آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه ملت ایران هیچ وقت کشتار مسافران ایرباس را از سوی ناو امریکایی فراموش نمی کند، گفت: افکار عمومی جهان، آمریکا را متهم اصلی همه اقدامات تروریستی صورت گرفته در عرصه بین‌الملل می‌دانند. https://cdn.icana.ir/d/019/73441.jpg جنایات,آمریکا,از,صفحات,تاریخ,پاک,نمی,شود/آمریکا,بزرگ‌ترین,ناقض,حقوق,بشر Icana

سیدباقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در آب‌های خلیج فارس، گفت: متأسفانه در اثر این اقدام جنایتکارانه امریکا، حدود 290 نفر کشته شدند، البته این اقدام امریکا در آن دوران نه از روی قدرت، بلکه برای جلوگیری از پیشرفت های ایران در جنگ تحمیلی صورت گرفت.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ادعاهای حقوق بشری آمریکا و اتهامات مطروحه به ایران درباره نقض حقوق بشر، افزود: آمریکا در حالی دم از حمایت از حقوق بشر می زند، که خود بارها با سیاست های خصمانه اش جان مردم کشورها را گرفته و حقوق بشر را نقض کرده است.

وی ادامه داد: قطعا افکار عمومی جهان، آمریکا را متهم اصلی همه اقدامات تروریستی صورت گرفته در عرصه بین‌الملل می‌دانند و مصادیق بارز و عینی آن را هیچ‌گاه فراموش نخواهند کرد.

حسینی ادامه داد: همچنین این نکنه قابل توجه است که بعد از آن تاریخ هیچ‌ کدام از خدمه جنگی ناو وینسنس تحت پیگیرد قرار نگرفتند و حتی فرمانده ناو نیز در پایان خدمت خود مدال گرفت چون آمریکا آن اقدام را جز افتخارات نظامی خود تلقی می‌کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه ملت ایران هیچ وقت کشتار مسافران ایرباس را از سوی ناو امریکایی فراموش نمی کند، افزود:  متآسفانه قتل عام انسان‌ها هنوز از سوی آمریکا در منطقه ادامه دارد، به طوری که در دهه‌های اخیر آمریکا با افزایش جنگ‌افروزی در منطقه، هزاران نفر از انسان‌های بی‌گناه و غیر نظامی را کشته است.

پرواز مسافربری شماره 655 شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از بندر عباس به مقصد دبی در تاریخ 12 تیر 1367 (3 ژوئیه 1988 میلادی) در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده از ناو «یواس‌اس وینسنس» متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی 290 سرنشین آن که شامل 46 مسافر غیر ایرانی و 66 کودک بودند، جان باختند. این جنایت از نظر میزان تلفات انسانی، هفتمین جنایت مرگبار هوایی تاریخ است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet