خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/12 11:40:57
سرویس فرهنگی
نعمتی:

فدراسیون کشتی با هیچ‌ کشتی گیری تعارف ندارد/ شرایط حمید سوریان خاص است

رئیس کمیته ورزش فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی و برخورد قهری برخی از کشتی‌گیران بیان کرد: فدراسیون کشتی عزم خود را برای مسابقات انتخابی جزم کرده و با هیچ کس تعارف ندارد.
فدراسیون کشتی با هیچ‌ کشتی گیری تعارف ندارد/ شرایط حمید سوریان خاص است رئیس کمیته ورزش فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی و برخورد قهری برخی از کشتی‌گیران بیان کرد: فدراسیون کشتی عزم خود را برای مسابقات انتخابی جزم کرده و با هیچ کس تعارف ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/96815.jpg فدراسیون,کشتی,با,هیچ‌,کشتی,گیری,تعارف,ندارد/,شرایط,حمید,سوریان,خاص,است Icana

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به این‌که چرا حمید سوریان با وجود حضور نیافتن در مسابقات انتخابی بازهم به تیم ملی دعوت شد، گفت: مدت ها بود که مسابقات انتخابی به شکلی که امسال برگزار شد نبود. خیلی از کشتی گیران جدید به اردو اضافه و خیلی از قدیمی ها هم حذف شدند . در مورد سوریان نمی‌شد به سادگی از کنار این کشتی‌گیر گذشت  چرا که بالاخره سال‌ها زحمت کشیده و مدال‌های رنگارنگی هم در مسابقات جهانی و هم در المپیک کسب کرده است و ممکن است در هنگام مسابقات انتخابی مشکل و کسالتی داشته که نتوانست حضور یابد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس نهم ادامه داد: البته الان هم که به سوریان فرصت داده شده به همراه دو کشتی‌گیر دیگر در وزن 59 کیلوگرم به مسابقات لهستان اعزام می‌شود و هرکس آن‌جا خودش را بهتر نشان دهد به مسابقات جهانی 2015 آمریکا که کسب سهمیه المپیک ریو نیز است می‌رود. یعنی هنوز حضور در تیم ملی قطعی نشده و کادرفنی بعد از مسابقات لهستان ترکیب اصلی را اعلام خواهند کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان این‌که فدراسیون کشتی عزم خود را جزم کرده تا مسابقات انتخابی را ادامه دهد، گفت: این مسابقات بعد از 15 سال برگزار شده و فدراسیون اعتقاد دارد که در همه رده‌های جوانان، نوجوانان و بزرگسالان باید باشد. بالاخره عده‌ای موافق و عده‌ مخالف این مسابقات هستند. ما کمیته فنی خوبی داریم که اکثر بزرگان کشتی در آن حضور دارند. اگر کشتی گیری هم باشد که نتواسته در مسابقات انتخابی شرکت کند از او دعوت می‌کنند.

نعمتی اضافه کرد: با برنامه‌ای که فدراسیون دارد می‌توانیم سال‌ها حرفی برای گفتن در کشتی داشته باشیم خیلی‌ها بودند که با کشتی گیران دوپینگی کار را پیش می‌بردند ولی امروز توان کشتی گیران و توان  فدراسیون بر برخورد با افرادی که میخواهند دنبال حاشیه باشند مشخص است و مسلم است افراد دوپینگی باید سایه خودشان را از سر کشتی کم کنند.

وی تصریح کرد: موضوع دیگری که وجود دارد این است که در سلامت کشتی گیران اصل را بر پیشگیری گذاشتیم و به همین منظورخود فدراسیون  با آزمایشات مکرری که علاوه بر آزمایشات کمیته ملی المپیک یا ستاد مبارزه با دوپینگ می‌گیرد پیشگیری‌های لازم را انجام می دهد.

رئیس کمیته ورزش فراکسیون ورزش مجلس خاطرنشان کرد: درهرحال بعد از ١٥ سال این مسابقات انتخابی برگزار می‌شود عده‌ای بودند که  تیم ملی در اختیار آن ها بوده و حالا ادعا دارند اما جوانان جویای نامی حضور دارند که به آن‌ها حتما فرصت داده خواهد شد.

وی تاکید کرد: با هیچ کس تعارف نداریم من خودم در مسابقات شاهد بودم که جوان ١٩ ساله ای داشتیم که همه حریفان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد باید به این استعدادها میدان داد. درست است که بعضی ها معترض و وارد حاشیه‌هایی می‌شوند ولی مسلم است که با ورود نفرات جدید به کشتی برای این رشته ارزش و اعتبار خوبی است.

به گزارش خانه ملت، کمتر از یک ماه قبل بود که مسابقات انتخابی تیم‌های ملی کشتی در مشهد برگزار شد و کشتی‌گیران جوانی نیز موفق به کسب قهرمانی شده اما برخی از کشتی‌گیران قدیمی از حضور در تیم ملی بازماندند. غیبت حمید سوریان قهرمان وزن 59 کیلوگرم کشتی فرنگی جهان و المپیک یکی از اتفاقات مهم این رقابت‌ها بود. سوریان که حتی برای مسابقات وزن کشی هم کرده بود روی تشک حاضر نشده و بعد از رقابت‌ها اعلام کرد که شرایط فیزیکی نامناسب باعث عدم حضور او شده و دوست دارد که همچنان در خدمت تیم ملی باشد.

کمیته فنی فدراسیون نیز بعد از تشکیل جلسه‌ای تصمیم گرفت که فرصتی دیگر به این کشتی‌گیر داده و با استفاده وی در تورنمت لهستان آمادگی‌اش سنجیده  و در صورت مثبت بودن شرایط به مسابقات جهانی 2015 آمریکا که کسب سهمیه المپیک نیز است، اعزام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet