ایام محرم 1398
1394/04/15 09:41:00
سرویس اقتصادی
فیروزی خبر داد:

آمادگی مجلس برای تدوین قانون جامع مهندسی مسکن/مقابله با آشفتگی بازار اجاره بها و پیش فروش

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نابه سامانی بازار اجاره بها و پیش فروش مسکن،از آمادگی مجلس برای تدوین و تصویب قانون جامع مهندسی مسکن برای ساماندهی به این آشفته بازار خبر داد.
آمادگی مجلس برای تدوین قانون جامع مهندسی مسکن/مقابله با آشفتگی بازار اجاره بها و پیش فروش عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نابه سامانی بازار اجاره بها و پیش فروش مسکن،از آمادگی مجلس برای تدوین و تصویب قانون جامع مهندسی مسکن برای ساماندهی به این آشفته بازار خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/42812.jpg آمادگی,مجلس,برای,تدوین,قانون,جامع,مهندسی,مسکن/مقابله,با,آشفتگی,بازار,اجاره,بها,و,پیش,فروش Icana

محمد فیروزی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از نابسامانی بازار اجاره بها و پیش فروش مسکن، گفت:برای بهبود فضای بازار مسکن نیازمند سازوکاری مشخص و قانونی مدون هستیم.

 

لزوم قانونی مدون و منسجم برای جبران خلاء قانونی صنعت ساختمان

نماینده مردم نطنز،بادرود و قمصر درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه برای خروج از بن بست اقتصادی مسکن چه دربحث اجاره نشینی و چه خرید و پیش فروش آن باید نظارت کافی وجود داشته باشد،افزود:با توجه به مشکلاتی که درحوزه صنعت ساختمان وجود دارد،باید قانونی مدون و منسجم برای جبران خلاء قانونی در این زمینه تدوین شود.

این نماینده مردم درمجلس نهم،با اشاره به مشکلات عدیده پیش روی موجر و مستاجر،تصریح کرد: درصورتی که قانونی مشخص به تعیین وظایف بین این دو بپردازد؛به طورحتم شاهد بروز معضلی در این زمینه نخواهیم بود.

 

تاکید بر ضرورت وجود قانون جامع مهندسی در زمینه مسکن

فیروزی با تاکید بر ضرورت وجود قانون جامع مهندسی در زمینه مسکن، گفت: درصورتی که چنین قانونی وجود داشته باشد؛حتی شاهد دخالت سواستفاده کنندگان از بازار آشفته مسکن نیز نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آیین‌نامه اجرایی پیش‌فروش وجود دارد، افزود: این آیین‌نامه در حال حاضر قابلیت اجرایی ندارد؛ چرا که هنوز قوانین آن تصویب نشده و در حال حاضر برای افرادی که می‌خواهند خانه پیش‌خرید کنند امکان تنظیم قرارداد یپیش فروش وجود ندارد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با اعلام آمادگی مجلس برای ورود به بحث تدوین قانون برای سرو سامان بخشی به بازار اجاره بها و پیش فروش مسکن،تاکید کرد: دراین زمینه باید بخش دولتی و خصوصی همکاری نزدیکی با مجلس داشته تا به این ترتیب شاهد تصویب قانونی جامع باشیم.

عضوهیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تاکنون خلاءهای قانونی موجود در بحث مسکن تبعات بسیاری برای کشور داشته از این رو برای کاهش این نوع تبعات باید تدبیر مناسبی اندیشیده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet