هدر موبایل
1394/04/13 13:08:13
سرویس اجتماعی
لاهوتی:

ورود خودروها بر اساس میزان آلایندگی به محدوده ترافیکی‌ باید از حمل ونقل عمومی شروع شود

عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس بر اجرای طرح مجوز ورود خودروها به محدوده‌های ترافیکی بر اساس میزان آلایندگی‌ در وسایل حمل و نقل عمومی تاکید کرد.
ورود خودروها بر اساس میزان آلایندگی به محدوده ترافیکی‌ باید از حمل ونقل عمومی شروع شود عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس بر اجرای طرح مجوز ورود خودروها به محدوده‌های ترافیکی بر اساس میزان آلایندگی‌ در وسایل حمل و نقل عمومی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44470.jpg ورود,خودروها,بر,اساس,میزان,آلایندگی,به,محدوده,ترافیکی‌,باید,از,حمل,ونقل,عمومی,شروع,شود Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره طرح جدید شهرداری مبنی بر مجوز تردد به خودروها بر اساس آلایندگی‌ها به جای طرح زوج و فرد، افزود:‌ اگر این طرح، کارشناسی شده و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی شود می‌تواند اثربخشی خوبی در کاهش میزان آلایندگی هوا داشته باشد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است یکسری خودروها در سطح تهران وجود دارند که آلایندگی زیادی دارند و به نظر می‌رسد شهرداری برای اجرای چنین طرحی باید ابتدا از حمل ونقل عمومی خود شروع کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: امروزه حدود 10 هزار تاکسی در شهر تهران وجود دارد که بیش از 8 گرم گاز تولید می‌کنند که نباید به این خودروها اجازه تردد داد از سویی دیگر حدود 2 هزار مینی‌بوس که عمر بیش از 30 سال دارند در آلودگی هوا تاثیرگذارند.

وی یادآور شد: همچنین موتورسیکلت‌هایی که در شهر تهران تردد می‌کنند بیش از 7.5 گرم گاز تولید می‌کنند و باید فکری برای تردد این وسیله نقلیه شود به طوریکه لازم است به مرور زمان موتورسیکلت‌های برقی جایگزین آنها شود.

لاهوتی با تاکید بر اینکه در همه جای دنیا برای رفع آلایندگی هوا نسخه ویژه‌ای پیچیده می‌شود، یادآور شد: شهرداری تهران، محیط زیست و دستگاه‌های مرتبط باید برای ساماندهی خودروها برنامه‌ریزی کنند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس نهم، با بیان اینکه در طرح مجوز تردد به خودروها براساس آلایندگی‌ها به جای طرح زوج و فرد باید تمهیداتی برای نحوه تردد خودروها درنظر گرفته شود، ادامه داد:‌ باید سامان‌دهی وسایل نقلیه نیز در این طرح دیده شود چراکه درغیر این صورت طرح ناقص می‌ماند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ هفته آینده جلسه‌ای را برای بررسی طرح مذکور در فراکسیون مدیریت شهری برگزار خواهیم کرد تا نقاط قوت و ضعف آن را به طور دقیق مورد رسیدگی قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مدتی است که شهرداری تهران از طرح جدیدی خبر می‌دهد و بناست بر اساس این طرح که به اختصار «ال.ای.زد» (LEZ) نامیده می‌شود، مجوز ورود خودروها به محدوده‌های ترافیکی بر اساس میزان آلایندگی‌شان صادر شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet