هدر موبایل
1394/04/19 10:26:00
سرویس اقتصادی
فتاحی:

ضرورت حمایت از خودروسازان برای شکستن انحصار خودروهای وارداتی/ سودکلان واردات، عامل ایجاد انحصار در بازار

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت حمایت از خودروسازان داخلی به منظور شکستن انحصار بازار واردات تاکید کرد و گفت: سود کلان واردات، این بازار را انحصاری کرده است.
ضرورت حمایت از خودروسازان برای شکستن انحصار خودروهای وارداتی/ سودکلان واردات، عامل ایجاد انحصار در بازار عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت حمایت از خودروسازان داخلی به منظور شکستن انحصار بازار واردات تاکید کرد و گفت: سود کلان واردات، این بازار را انحصاری کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/46530.jpg ضرورت,حمایت,از,خودروسازان,برای,شکستن,انحصار,خودروهای,وارداتی/,سودکلان,واردات،,عامل,ایجاد,انحصار,در,بازار Icana

حسین فتاحی درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درخصوص انحصار در واردات خودرو به کشور، گفت:برای انحصار شکنی در تمام بازارها باید نسبت به ایجاد رقابت اقدام کرد،بازار خودروهای وارداتی نیز از این امر مستثنی نبوده و مسئولان مربوطه باید در راستای انحصار شکنی تلاش کنند.

نماینده مردم شهر بابک درمجلس شورای اسلامی افزود: توجه به تولیدات داخلی اولین گام برای شکستن انحصار است و با ارتقای کیفیت محصولات داخلی، واردکنندگان محصولات خارجی نیز مجبور به کاهش قیمت و شکستن انحصار خواهند شد.

 

ارز کشور نباید صرف واردات خودرو شود

وی تصریح کرد:اکنون واردات خودرو به کشور افزایش یافته و درمسیر بندرعباس به تهران یا سایر نقاط کشور، شاهد افزایش تردد کامیون‌های حمل خودروهای وارداتی هستیم و این موضوع نیازمند پیگیری است.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید براینکه ارز کشور نباید صرف واردات خودرو شود،عنوان کرد: بنده معتقدم واردات خودرو کاملا غیرضروری است و باید ازخروج ارز به منظور واردات خودرو و سایر کالاهای غیرضروری جلوگیری کرد.

 

مشکل مردم عدم اعتماد به خودروهای داخلی است

فتاحی بیان کرد:همانطورکه مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند،حمایت از تولیدات داخل،بسیاری از مشکلات را حل می‌کند و اگر ما به دنبال شکستن انحصار در واردات هستیم،باید کیفیت محصولات داخلی را ارتقا دهیم.

به گفته این نماینده مردم درمجلس نهم؛ مشکل مردم عدم اعتماد به خودروهای داخلی است و اگر این اعتماد ایجاد شود،بازار خودروهای وارداتی به مرور از انحصار خارج خواهد شد،چراکه سود کلان واردات،این بازار را انحصاری کرده است.

نماینده مردم شهر بابک درمجلس گفت: اکنون خودروسازان درحال طراحی خودروهای جدید و با کیفتی هستند که با ورود آنها به بازار، شرایط تا حدی تغییر خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet