هدر موبایل
1394/04/13 12:53:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مروی،

لایحه خروج از رکود راهکارهایی برای بدهی‌های وزارت نیرو دارد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بدهی‌های وزارت نیرو، اظهار کرد: راهکارهایی در لایحه خروج از رکود برای بدهی‌های وزارت نیرو دیده شده که در صورت اجرا می‌تواند به این بخش کمک کند.
لایحه خروج از رکود راهکارهایی برای بدهی‌های وزارت نیرو دارد رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بدهی‌های وزارت نیرو، اظهار کرد: راهکارهایی در لایحه خروج از رکود برای بدهی‌های وزارت نیرو دیده شده که در صورت اجرا می‌تواند به این بخش کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/84743.jpg لایحه,خروج,از,رکود,راهکارهایی,برای,بدهی‌های,وزارت,نیرو,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: علی مروی با بیان این‌که وزارت نیرو بیش از 30 هزار میلیارد تومان به مردم و بانک‌ها بدهکار است، گفت: با توجه به این‌که نرخ تمام شده با نرخ فروش برابر نیست و دولت هم نمی‌تواند کمک کرده و جبران کند موجب می‌شود که کسری به وجود آید.
وی با اشاره به این‌که نه دولت و نه ما با افزایش قیمت موافق هستیم، گفت: دولت باید منابعی را در این زمینه تأمین می‌کرد اما چون نتوانسته تأمین کند بدهی‌ها انباشته شده و به این نحو خود را نشان می‌دهد.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: بخشی از درآمدی هم که وزارت نیرو دارد صرف هدفمندی یارانه‌ها می‌شده است. بنابراین خود به خود این مسأله موجب به وجود آمدن کسری اعتبارات شده است.
نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به این‌ که در لایحه خروج از رکود راهکارهای لازم برای این منظور در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: البته این لایحه خروج از رکود که به تصویب مجلس هم رسیده هنوز اجرایی نشده و دولت در حال تصویب آیین‌نامه‌های آن است و اگر آیین‌نامه‌ها تصویب و ابلاغ شود در اجرا هم می‌تواند کمک‌هایی داشته باشد.
مروی همچنین به دستور کار بودن طرح حمایت از صنعت برق اشاره کرد و افزود: کمیسیون انرژی مجلس طرح حمایت از صنعت برق را نهایی کرده و در دستور کار مجلس قرار دارد که در این طرح نیز موادی دیده شده که می‌تواند به صنعت برق کشور کمک کند.
وی تصریح کرد: به عنوان مثال در بند ق تبصره 2 قانون بودجه مجوز داده شده که از طریق بیع متقابل برخی از اقدامات را وزارت نیرو انجام دهد که ارتقای نیروگاه‌ها، کاهش تلفات و بهینه سازی مصرف از جمله آنها است و نیز برخی از اقدامات مربوط به تهاتر بدهی‌های وزارت نیرو است با توجه به مطالباتی که از دستگاه‌ها دارد و دولت باید در این زمینه کمک کند.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet