خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/15 08:06:00
سرویس بین الملل
جوکار:

ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت وابسته در سوریه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ۵۰ درصد از مشکلات سوریه را باید در اقدامات ترکیه جستجو کرد، گفت: ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت وابسته در سوریه است.
ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت وابسته در سوریه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه 50 درصد از مشکلات سوریه را باید در اقدامات ترکیه جستجو کرد، گفت: ترکیه به دنبال تشکیل یک دولت وابسته در سوریه است. https://cdn.icana.ir/d/019/62311.jpg ترکیه,به,دنبال,تشکیل,یک,دولت,وابسته,در,سوریه,است Icana

 محمد صالح جوکار درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، درباره اقدامات دوسویه ترکیه در بحران سوریه، خاطرنشان کرد: شکست حزب مردمی ترکیه درانتخابات این کشورنشان داد که مردم به خوبی آگاه دارند که  دولت ترکیه دستی در تنش‌های خاورمیانه دارد بنابراین این شکست را باید تذکره‌ای برای سیاست خارجی ترکیه دانست که اگر بخواهند با این روند ادامه دهند،بطور حتم محکوم به شکست هستند.

 نماینده مردم یزد و صدوق درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترکها درموضع سوریه بدون هماهنگی آمریکاییها و برخی از کشورهای منطقه عمل نخواهد کرد، گفت: دولت ترکیه  اگر بخواهد با رفتارهای  دو سویه تروریسم را در منطقه خاورمیانه حمایت کند، بطور حتم با مشکلات داخلی  بی‌شماری روبرو می‌شود.

وی ادامه داد:ما درعرصه بین الملل بوضوح شاهد این موضوع هستیم که ترکیه می‌خواهد با رفتارهای دوسویه عملکرد خود را از حمایت  تروریست منطقی جلوه دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سران ترکیه با بدانند ملت‌های جهان به خوبی اوضاع منطقه خاورمیانه را درک می‌کند، یاد آورشد: ترکیه  در بازی‌های  سران آمریکایی  در منطقه خاورمیانه به زودی بازنده می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رجب طیب اردوغان ادعا کرده است که ایران در حال تلاش برای تسلط بر خاورمیانه است و تلاش های آن باعث آزار انکارا، عربستان و کشورهای عرب خلیج فارس شده است.

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet