هدر موبایل
1394/04/19 08:38:00
سرویس اقتصادی
موسوی تاکید کرد:

هشدار نسبت به اوج گیری بحران آب در کشور/ضرورت شناسایی مشترکان پرمصرف

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با هشدار نسبت به اوج گیری بحران کمبود آب در کشور، گفت: شناسایی مشترکان پرمصرف و جلوگیری از هدر رفت منابع آب راهکاری است که کشور را از بحران کم آبی و در نتیجه جیره بندی آن در امان نگه می دارد.
هشدار نسبت به اوج گیری بحران آب در کشور/ضرورت شناسایی مشترکان پرمصرف عضو کمیسیون انرژی مجلس، با هشدار نسبت به اوج گیری بحران کمبود آب در کشور، گفت: شناسایی مشترکان پرمصرف و جلوگیری از هدر رفت منابع آب راهکاری است که کشور را از بحران کم آبی و در نتیجه جیره بندی آن در امان نگه می دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/102287.jpg هشدار,نسبت,به,اوج,گیری,بحران,آب,در,کشور/ضرورت,شناسایی,مشترکان,پرمصرف Icana

سیدموسی موسوی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با هشدار نسبت به اوج گیری بحران کمبود آب در کشور،گفت: تنها راه مقابله با بحران کم آبی استفاده بهینه منابع و جلوگیری از هدررفت آن است که متاسفانه این مهم درکشور ما دربرخی مواقع نادیده گرفته شده است.

نماینده مردم لامرد درمجلس شورای اسلامی،با اشاره به نشست های مستمر و منسجم کمیسیون انرژی مجلس با مسئولان وزارت نیرو برای بررسی معضل بحران آب،افزود: تمامی مسئولان می دانند که تنها راه فائق آمدن بر معضل بی آبی و کم آبی استفاده بهینه است.

این نماینده مردم درمجلس نهم،با بیان اینکه کمبود آب دیگر از مرز هشداردهی صرف گذشته است،تصریح کرد: درحال حاضر منابع زیرزمینی آب به حداقل ممکن رسیده و ادامه روند کنونی به معضلی برای حیات بشر مبدل خواهد شد.

وی شناسایی مشترکان پرمصرف و محروم کردن آن ها از بهره براداری از آب را راهکاری برای کاهش تنش آبی خواند و افزود:درحال حاضر بسیاری از منابع آبی کشور صرف مصرف بیش از نیاز می شود که این خود به فاجعه بی آبی دامن می زند.

 

کمبود آب وزارت نیرو را مجبور به جیره بندی آن خواهد کرد

این نماینده مردم درمجلس نهم، با تاکید بر اینکه کمبود آب وزارت نیرو را مجبور به جیره بندی آن خواهد کرد، افزود: درحال حاضر استفاده بهینه ازمایه حیات بهترین گزینه قبل از بروز مشکل است.

موسوی با بیان اینکه دولت باید راهکاری برای مهار آب ها چه در روی زمین و چه در زیر آن اتخاذ کند،تاکید کرد: بی توجهی به آب های سرگردان نیز خود معضلی است که بحران آبی را بیشتر می کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، از آمادگی کمیسیون انرژی مجلس برای کمک به وزارت نیرو جهت پیدا کردن راهکاری برای خروج از بحران آبی خبر داد و گفت: خروج از این بحران نیازمند اقدامات عملی و دور از شعار است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ چندی پیش حمید چیت چیان وزیر نیرو با بیان اینکه در شرایط بحران آبی قرار داریم، خشک شدن تالاب ها، کاهش سطح سفره های زیرزمینی و کاهش روان آب رودخانه ها از مهم ترین نمودهای شرایط بحرانی وضعیت آب در کشور عنوان کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet