هدر موبایل
1394/04/14 14:33:26
سرویس اجتماعی
عزیزی انتقاد کرد:

جولان فروشندگان در مترو سند ناتوانی دستگاه های مسئول در ساماندهی آنها

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از مزاحمت فروشندگان مترو برای مسافران، تصریح کرد: متاسفانه این فروشندگان راحت و آزادانه در مترو دستفروشی می کنند و عبور و مرور مسافران را با مشکل مواجه کرده اند در حالیکه نه مالیاتی از آنها اخذ شده و نه تصمیمی برای ساماندهی آنها گرفته می‌شود.
جولان فروشندگان در مترو سند ناتوانی دستگاه های مسئول در ساماندهی آنها رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از مزاحمت فروشندگان مترو برای مسافران، تصریح کرد: متاسفانه این فروشندگان راحت و آزادانه در مترو دستفروشی می کنند و عبور و مرور مسافران را با مشکل مواجه کرده اند در حالیکه نه مالیاتی از آنها اخذ شده و نه تصمیمی برای ساماندهی آنها گرفته می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/104191.jpg جولان,فروشندگان,در,مترو,سند,ناتوانی,دستگاه,های,مسئول,در,ساماندهی,آنها Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  بر ضرورت ساماندهی فروشندگان مترو تاکید کرد و گفت: سازمان شهرداری می‌تواند با ایجاد و اختصاص فضاهای مشخص به این افراد و اخذ مالیات از آنها در راستای تامین آرامش مسافران و شهروندان گام بردارد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از ساماندهی نکردن فروشندگان مترو، گفت: متاسفانه همواره در کشور با اجرا نشدن قوانین مواجه هستیم و با وجود ابلاغ قوانین متعدد و محکم، این قوانین در زمان اجرا یا هرگز رنگ اجرا به خود نمی بینند یا ناقص اجرا می شوند.

عزیزی با اشاره به جمع آوری فروشندگان مترو و متکدیان در هنگام برگزاری  اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران، گفت: سازمان شهرداری در زمان برگزاری این اجلاس ظرف مدت کوتاهی توانست همه فروشندگان، متکدیان و معتادان را از مترو و سطح شهر جمع آوری کند که البته  بعد از اتمام این اجلاس دوباره شاهد فعالیت آنها در سطح شهر و مترو بودیم.

وی با بیان اینکه تنها با جمع آوری دستفروشان در مترو و سطح شهر معضل دستفروشی نمی‌شود، ادامه داد: دستفروشان باید ابتدا جمع آوری و سپس تعیین تکلیف و ساماندهی شوند، به این معنی که نیازمندان واقعی از شیادان و سودجویان جدا شده و تحت پوشش سازمان‌های حمایتی قرار گیرند، لازم است این جمع آوری به صورت مقطعی نبوده و با برنامه ریزی برای ساماندهی دائمی آنها دیگر شاهد فعالیت آنها در مترو و سطح شهر نباشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم،  با انتقاد از پدیده زشت تکدی گری در مترو، عنوان کرد: طبق شنیده ها تکدی گری در مترو به خصوص در خطوط جنوب شهر تهران مشاهده می شود که لازم است نیروی انتظامی با این افراد به شدت برخورد کند متاسفانه همانند بسیاری از مشکلات اجتماعی ناهماهنگی میان سازمان‌های ذی ربط باعث بی‌توجهی به معضل اجتماعی تکدی گری شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی وظیفه جمع آوری متکدیان را از سطح شهر و مترو بر عهده دارد، گفت: در این زمینه شهرداری و بهزیستی وظایف در مراحل بعدی را عهده دار هستند و قوه قضاییه هم مسئول بررسی و صدور حکم در رابطه با متکدیان است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت برخورد جدی قوه قضائیه و نیروی انتظامی با مافیای فعال تکدی گری در تهران، گفت: مافیا و باند فعال تکدی گری در شهر تهران افراد را استثمار کرده و به گدایی می فرستند و با این کار چهره این شهر را زشت و کریه می کنند لذا لازم است که قوه قضائیه و نیروی انتظامی با این افراد به شدت برخورد کنند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: چنانچه خلاء قانونی در زمینه جمع آوری و ساماندهی متکدیان  وجود داشته باشد و نیاز به برطرف کردن آن باشد دولت باید این موضوع را در قالب طرح به مجلس ارائه دهد که این خلاء قانونی برطرف شود.

 رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نهم، با انتقاد از کمک مردم به متکدیان، گفت: می توان گفت موثرترین شیوه ممکن برای کاهش حضور متکدیان در مترو و سطح شهر، عدم کمک مردم به این افراد باشد تا فعالیت متکدیان در مترو و سطح شهر برای گروه‌هایی که از آنها استثمار می کنند از سود دهی بیفتد.

عزیزی افزود: در حال حاضر طبق قانون کمیته امداد، سازمان شهرداری و بهزیستی از افراد نیازمند و کودکان کار و بدسرپرست حمایت و به آموزش و تغذیه آنها توجه و رسیدگی می‌کند.

عزیزی با تاکید بر ساماندهی فروشندگان سطح شهر، گفت: دستفروشانی که در سطح شهر،  پیاده راه ها و خیابان ها اقدام به دستفروشی می کننند باعث ایجاد سدمعبر و آلودگی صوتی برای شهروندان و عابران می شوند لذا لازم است که جمع آوری و ساماندهی شوند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از شیوع پدیده دستفروشی در کشور، بیان کرد: متاسفانه افراد به خاطر نرخ بالای بیکاری به اجبار به شغل های کاذب روی می آورند لذا برای جلوگیری و مقابله با این پدیده زشت لازم است این فروشندگان شناسایی و ساماندهی شوند و جایگاه های مناسبی به آنها داده شود تا از این راه امرارمعاش و کسب روزی کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: متاسفانه فروشندگان مترو به خاطر عدم ساماندهی نه تنها کاهش نمی‌یابند بلکه روز به روز به تعدادشان افزوده و به افزایش ناهنجاری های اجتماعی در جامعه دامن می زنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet