خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/13 17:30:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

مذاکرات ایران با 1+5 فرصت تاریخی برای غربی ها است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیام ویدئویی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه حاوی این موضوع است که غربی ها باید از فرصت تاریخی ایجاد شده، استفاده کنند.
مذاکرات ایران با 1+5 فرصت تاریخی برای غربی ها است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیام ویدئویی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه حاوی این موضوع است که غربی ها باید از فرصت تاریخی ایجاد شده، استفاده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/43206.jpg مذاکرات,ایران,با,1+5,فرصت,تاریخی,برای,غربی,ها,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا: نوذر شفیعی افزود: پیام وزیر امور خارجه بر این موضوع تاکید دارد که این مذاکرات فرصت تاریخی است که دو طرف خصوصا غربی ها باید از آن استفاده کنند.
وی یادآور شد: منفعت این توافق برای هر دو طرف و توافق نکردن در این مذاکرات برای طرف غربی ضرر است.
نماینده مردم ممسنی در مجلس با تاکید بر این که ما در یک مقطع تاریخی سرنوشت ساز و حساسی قرار داریم، اظهار داشت: مذاکرات هسته ای می تواند آغازی برای پایان دادن به یک دوره نسبتا طولانی کدورت توام با هزینه های سرسام آور برای دو طرف است.
شفیعی با یادآوری این که بعد از 37 سال یک علامت مثبت بین ایران و غرب مخابره شده است،گفت: البته در گذشته نیز این علائم مخابره می شد، اما فضا به گونه ای نبود که از آن علائم برداشت مثبت شود از این رو باید امروز از این فرصت ایجاد شده، استفاده کرد.
وی یادآور شد: بر طبق سخنان وزیر امور خارجه در پیام ویدیویی روز گذشته، این یک فرصت تاریخی است که اگر به درستی استفاده نکنیم بازگشت به عقب و آغاز یک دوره تنش، دوری و هزینه های سرسام آور دیگر برای طرفین خواهد بود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: دوره جدید روابط باید توام با حسن نیت، احترام متقابل، عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر و استفاده از ظرفیت های متقابل باشد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران شب گذشته در پیامی ویدئویی با بیان این که 1+5 باید یک تصمیم حساس و تاریخی از میان «توافق یا تحمیل» انتخاب کنند، تصریح کرد: دستیابی به توافق نیازمند شجاعت برای مصالحه، خودباوری برای انعطاف، پختگی برای تصمیمات منطقی، خردمندی برای کنار گذاشتن توهمات و جسارت برای عبور از عادت های کهنه است.
وی در بخش دیگری از این پیام اظهارداشت: ما آماده دستیابی به یک توافق خوب و متوازن و گشودن افق های جدیدی برای برخورد با چالش های مهم و مشترک هستیم.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet