خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/14 09:10:31
سرویس سیاسی
شفیعی با انتقاد از طرح فدرالی شدن عراق، مطرح کرد:

تجزیه عراق، پشت‌پرده بازی فدرالیسم آمریکایی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه فدرال شدن کشور عراق در شرایط کنونی زمینه‌ساز تجزیه کامل این کشور است، گفت:‌ تنها راه مقابله با داعش و گروه‌های تروریستی در عراق، وجود دولتی متمرکز است.
تجزیه عراق، پشت‌پرده بازی فدرالیسم آمریکایی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه فدرال شدن کشور عراق در شرایط کنونی زمینه‌ساز تجزیه کامل این کشور است، گفت:‌ تنها راه مقابله با داعش و گروه‌های تروریستی در عراق، وجود دولتی متمرکز است. https://cdn.icana.ir/d/019/97949.jpg تجزیه,عراق،,پشت‌پرده,بازی,فدرالیسم,آمریکایی Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره موافقت گروه‌های سیاسی عراق برای فدرالی شدن این کشور، ‌گفت: قطعا در شرایط کنونی و با توجه به بحران تروریسم در منطقه، اجرای این طرح در عراق، این کشور را به سمت اقلیمی شدن و فدرال شدن سوق نمی‌دهد، بلکه زمینه‌ساز تجزیه کامل عراق می شود.

نماینده مردم ممسنی و رستم‌ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون شاهد فعالیت گروه‌های تروریستی در خاک عراق هستیم که این موضوع تبعات بسیاری را برای این کشور به‌دنبال آورده است، بنابر این تنها راه مقابله با داعش و گروه‌های تروریستی در عراق، وجود دولتی متمرکز است و فدرالی شدن این کشور عملا راه را برای مبارزه یکپارچه با تروریست‌ها می بندد.

وی افزود:‌ از طرف دیگر فدرالی شدن کشور عراق نه تنها تبعات منفی برای این کشور به‌دنبال دارد، بلکه این مسئله تأثیرات منفی هم بر سطح منطقه به‌ویژه کشورهایی همچون سوریه و ترکیه و هر کشور دیگری که از تنوع قومیتی برخوردار است، می‌گذارد.

شفیعی تصریح کرد: امروز کشورهای جهان به سمت همگرایی و وحدت حرکت می کنند، حال فدرالی شدن عراق به عنوان کشوری که نقش به سزایی در منطقه دارد، در شرایط کنونی مطلوب نیست.

به گزارش خانه ملت، روز گذشته الجبوری رئیس پارلمان عراق اعلام کرد که بیشتر گروه‌های سیاسی با اداره کشور به شکل فدرالی و ایجاد چند اقلیم موافقند و دولت با فدرالی شدن عراق بدون خونریزی و درگیری مشکلی ندارد و اجرای این طرح به نفع منطقه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet