هدر موبایل
1394/04/14 13:54:00
سرویس سیاسی
کوثری تشریح کرد:

گام بلند برنامه ششم توسعه در انقلاب بنیه موشکی و دفاعی کشور

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اشاره به ضرورت توجه به بنیه دفاعی و نظامی کشور، گفت: بر اساس سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور، اعتبارات بنیه دفاعی به ۵ درصد از بودجه عمومی افزایش می‌یابد، که این زمینه ساز توسعه چندبرابری حوزه دفاعی کشور است.
گام بلند برنامه ششم توسعه در انقلاب بنیه موشکی و دفاعی کشور رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اشاره به ضرورت توجه به بنیه دفاعی و نظامی کشور، گفت: بر اساس سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور، اعتبارات بنیه دفاعی به 5 درصد از بودجه عمومی افزایش می‌یابد، که این زمینه ساز توسعه چندبرابری حوزه دفاعی کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/69647.jpg گام,بلند,برنامه,ششم,توسعه,در,انقلاب,بنیه,موشکی,و,دفاعی,کشور Icana

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح محورهای دفاعی سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور، گفت: خوشبختانه شاهد هستیم که در این سیاست‌ها، سهم بنیه دفاعی کشور از بودجه عمومی سالیانه افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور، بودجه بنیه دفاعی به 5 درصد افزایش می‌یابد، که این زمینه ساز توسعه چندبرابری حوزه دفاعی کشور است.

وی افزود: در بودجه‌های سالیانه به‌ویژه در بودجه سال 94، حدود 2 درصد از بودجه عمومی کشور برای حوزه دفاعی اختصاص داده شد، که البته این اعتبارات نیز به غیر از دو سال به طور کامل محقق نشده است.

کوثری تصریح کرد: از طرف دیگر افزایش بودجه بخش دفاعی کشور نیاز بررسی و در نهایت تصویب مجلس است، حال باید منتظر ماند تا لایحه مذکور از سوی دولت به مجلس ارائه شود، تا نمایندگان در این رابطه تصمیم‌گیری کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به ضرورت توجه به بنیه دفاعی و نظامی کشور، گفت: در شرایط کنونی قطعا افزایش اعتبارات و بودجه حوزه دفاعی کشور یک الزام و ضرورت است تا کشور بتواند در برابر تهدیدهای احتمالی مقابله کند، البته تاکنون اقدامات و پیشرفت‌های خوبی در حوزه دفاعی رخ داده، اما این بخش نیازمند توجه بیشتر است.

کوثری ادامه داد: در یکی دیگر از محورهای سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، بر موضوع توسعه توان موشکی و فناوری‌ها و ظرفیت تولید سلاح‌ها و تجهیزات عمده دفاعی برترساز با توان بازدارندگی تأکید شده است، که مسئله نشان دهنده اهمیت توسعه این بخش است.

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، افزود: خوشبختانه جمهوری اسلامی بعد از سپری کردن دوران جنگ، به دستاوردهای بزرگی در حوزه توان موشکی دست یافته و این موضوع یکی از عوامل اقتدار نظامی کشورمان است، بنابراین توسعه این حوزه و اختصاص منابع اعتباری قابل قبول است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet