خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/20 11:05:00
سرویس اقتصادی
طاهری عنوان کرد:

رشد نرخ کالا با دریافت چندباره مالیات بر ارزش افزوده/ ضرورت بازنگری قانون مالیاتی

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت بازنگری قانون مالیاتی تاکید کرد و گفت: مالیات بر ارزش افزوده باید تنها از مصرف کننده نهایی و یکبار به ازای هر کالا دریافت شود،اما با تغییر در فرآیندها، مالیات چند باز اخذ شده و این موضوع باعث افزایش هزینه تولید و رشد نرخ کالا می شود.
رشد نرخ کالا با دریافت چندباره مالیات بر ارزش افزوده/ ضرورت بازنگری قانون مالیاتی عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت بازنگری قانون مالیاتی تاکید کرد و گفت: مالیات بر ارزش افزوده باید تنها از مصرف کننده نهایی و یکبار به ازای هر کالا دریافت شود،اما با تغییر در فرآیندها، مالیات چند باز اخذ شده و این موضوع باعث افزایش هزینه تولید و رشد نرخ کالا می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43247.jpg رشد,نرخ,کالا,با,دریافت,چندباره,مالیات,بر,ارزش,افزوده/,ضرورت,بازنگری,قانون,مالیاتی Icana

الیاس طاهری درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،درواکنش به نارضایتی بخش تولید از قانون مالیات برارزش افزوده،گفت:دریافت مالیات،در راستای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی بوده و پس از اعمال تحریم ها،افزایش درآمدهای مالیاتی به یک ضرورت اجتناب ناپذیر تبدیل شد.

نماینده مردم اقلید ،سرحد و چهاردانگه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مالیات برارزش افزوده باید تنها از مصرف کننده نهایی و یکبار به ازای هر کالا دریافت شود،اما با تغییر در فرآیندها مالیات چند باز اخذ می شود که این موضوع باعث افزایش هزینه تولید و رشد نرخ کالا می شود.

وی ادامه داد:ما معتقدیم که قانون مالیات برارزش افزوده باید به نحوی اصلاح شود که به نفع تولید باشد و هدف همه مسئولان نیز حمایت از تولیدات داخلی است.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین عدم پرداخت یارانه بخش تولید، رشد نرخ ارز و وجود تحریم ها را ازدیگر مشکلات بخش تولید دانست و افزود:مسئولان اجرایی باید در راستای رفع مشکلات قابل حل هرچه زودتر اقدام کنند، چراکه تولید اکنون نیازمند نگاه حمایتی است.

نماینده مردم اقلید و سرحد چهاردانگه درمجلس شورای اسلامی بیان کرد:اکنون رفع مشکل تولید امری ضروری بوده و باید در راستای بهبود وضعیت هرچه زودتر اقدام کرد.

گفتنی است؛قانون مالیات بر ارزش افزوده باید ازمصرف کننده نهایی دریافت شود،اما بخش تولید اعتقاد دارند که این نوع مالیات باعث افزایش هزینه‌های تولید شده و قیمت کالا را افزایش می دهد و خواسته آنها بازنگری دراین قانون و اصلاح آن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet