هدر موبایل
1394/04/14 14:34:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بیاتیان:

اجرای صحیح بودجه ۹۴ در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مؤثر است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اگر بودجه امسال درست عملیاتی شود، اقتصاد مقاومتی هم تا حدودی اجرا می‌شود، گفت: اتکا به توانایی داخلی و ایجاد فرهنگ مصرف داخلی معنی کلی و دقیق اقتصاد مقاومتی است.
اجرای صحیح بودجه ۹۴ در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مؤثر است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اگر بودجه امسال درست عملیاتی شود، اقتصاد مقاومتی هم تا حدودی اجرا می‌شود، گفت: اتکا به توانایی داخلی و ایجاد فرهنگ مصرف داخلی معنی کلی و دقیق اقتصاد مقاومتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/43061.jpg اجرای,صحیح,بودجه,۹۴,در,اجرای,سیاست‌های,اقتصاد,مقاومتی,مؤثر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم: سیدمحمد بیاتیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی دستگاه‌های اجرایی، گفت: وقتی ما اقتصاد مقاومتی را در برنامه‌هایمان، چه در بودجه و چه در سایر تصمیمات نیاوریم و عملیاتی نکنیم و فقط حرف بزنیم، قطعا تحریم‌ها اثرگذار خواهد بود.
وی با بیان اینکه اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابزار مقابله با تحریم است، افزود: اتکا به توانایی داخلی، ایجاد فرهنگ مصرف داخلی و روی پای خود ایستادن و نیز متکی به خارج از مرزها نبودن، معنی کلی و دقیق اقتصاد مقاومتی است که باید از سوی دولت و مجلس و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز مورد توجه قرار گیرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در همین زمینه، اظهار داشت: وقتی ما همه این موارد را در هیچ جا منظور نکنیم و توجه به اقتصاد مقاومتی فقط در حد سمینار، صحبت و حرف باشد، قطعا تحریم و کاهش قیمت نفت بر اقتصاد کشور تأثیرگذار بوده و ما را در تنگنا قرار خواهد داد.
بیاتیان در ادامه به مقایسه توانمندی ایران در قدرت نظامی با موضوع اقتصادی پرداخت و گفت: سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چرا در بحث نظامی دشمن همواره می‌گوید که گزینه نظامی را روی میز دارد، اما هیچ کاری نمی‌تواند بکند؟ این به دلیل این است که ما در بخش نظامی مقاومت را مبنا قرار داده‌ایم و مقاوم شده‌ایم و دشمن هم می‌بیند که اگر اقدام و حرکتی انجام دهد، خودش زیان می‌بیند.
وی با تأکید بر اینکه یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی این است که ما در بحث اقتصادی نیز مانند حوزه نظامی و دفاعی مقاوم شویم، گفت: ما باید در بخش اقتصادی هم همین الگو را مدنظر قرار دهیم، تا مادامی که دشمن تصور کند که کاهش قیمت نفت و یا تحریم‌ها تأثیرگذار است، فشارهای خود را وارد می‌کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: وقتی دشمن تصور کند که تحریم‌ها تأثیرگذار است و هر چه ما هم در توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کوتاهی کنیم، قطعا تحریم‌ها تأثیرگذار خواهد بود، این نکته مهمی است که باید به آن توجه شود.
بیاتیان با بیان اینکه اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به درستی اجرا نشود، قطعا تأثیر تحریم‌ها روز به روز بیشتر خواهد شد و دشمنان نیز از این سلاح بیشتر علیه ما استفاده خواهند کرد، افزود:  باید دولت و مجلس به این نکته توجه جدی داشته باشند.
وی در پایان با بیان اینکه در بودجه سال امسال توجه جدی به موضوع سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نشده است، خاطر نشان کرد: در مجموع می‌توان گفت که اگر بودجه امسال درست عملیاتی شود، اقتصاد مقاومتی هم تا حدودی اجرا می‌شود، اما واقعا هدف‌گذاری، شفاف و مشخص نیست که چه بندهایی به طور قطعی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اختصاص یافته است.
انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet