خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/14 14:42:00
سرویس فرهنگی
آذین خبر داد:

وزیر علوم گفت درخصوص بورسیه‌ها مشکلی ندارد

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با بیان اینکه جلسات متعددی با وزیر علوم برای حل مشکلات دانشجویان بورسیه برگزار شده، به نظر وزیر علوم در این باره و اینکه در خصوص بورسیه‌ها مشکلی ندارد اشاره کرد و گفت: مشکل حدود ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ بورسیه‌ای کاملا حل شده است.
وزیر علوم گفت درخصوص بورسیه‌ها مشکلی ندارد سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با بیان اینکه جلسات متعددی با وزیر علوم برای حل مشکلات دانشجویان بورسیه برگزار شده، به نظر وزیر علوم در این باره و اینکه در خصوص بورسیه‌ها مشکلی ندارد اشاره کرد و گفت: مشکل حدود 1600 تا 1700 بورسیه‌ای کاملا حل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/71685.jpg وزیر,,علوم,گفت,درخصوص,بورسیه‌ها,مشکلی,ندارد Icana

حسین آذین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنان مقام رهبری در جمع اساتید دانشگاه‌های کشور درباره بورسیه‌ها، گفت: جلساتی میان وزیر و مدیران وزرات علوم و کمیسیون اصل نودم برگزار و تقریبا مشکل دانشجویان بورسیه حل شد وزیر اقدامات صورت‌گرفته پیرامون بورسیه‌ها و شورای عالی بورس را که از اختیارات قانونی تحت اختیار وزیر وقت است، تایید کرد و گفت که درخصوص بورسیه‌ها مشکلی ندارد.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه فقط دیوان عالی محاسبات ایراداتی را در زمینه مباحث مالی گرفته که آن هم قرار است پیگیری و حل شود، افزود: دانشجویان بورسیه به چند گروه تقسیم شدند؛ گروهی حدود 35 - 36 نفر که تخلف داشته‌اند و اطلاعات نادرست به وزارت علوم داده بوداند که بورسیه آنها کاملا لغو شد.

وی افزود: گروه دیگر مربیان و عضو هیات علمی هستند که باید از هیات امنای دانشگاه خود قانونا مجوز بگیرند و با طی کردن این مراحل می‌توانند تحصیل را ادامه دهند؛ همچنین براساس توافق کمیسیون اصل 90 مجلس با وزارت علوم قرار شده مشکل دانشجویان بورسیه ایثارگر و مربیان کاملا حل شود.

200 نفر از دانشجویان بورسیه حکم بورس نداشته‌اند

آذین با بیان اینکه عده‌ای حدود 200 نفر از دانشجویان بورسیه نتوانستند پذیرش بگیرند و یا جایابی کنند چراکه این تعداد از دانشجویان بورسیه حکم بورس نداشته‌اند، توضیح داد: این دانشجویان باید در دانشگاه‌ها جایابی را انجام دهند تا به صورت بورسیه بتوانند ادامه تحصیل دهند.

وی درباره بورسیه دانشجویان ایثارگر و دانشجویان بورسیه‌ای که به معدل آنها از سوی وزارت علوم دولت یازدهم ایراد گرفته شده بود، گفت: مشکل دانشجویان ایثارگر هم حل شده است؛ همچنین حکم بورس 50 نفر از دانشجویان که مشکل معدل داشتند غیرقابل برگشت است و می‌توانند با همان شرایط بورسیه به تحصیل خود ادامه دهند.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با اشاره به اینکه مابقی دانشجویان بورسیه تعیین تکلیف شده و حدود 1600 تا 1700 دانشجوی بورسیه دیگر مشکلی نخواهند داشت، گفت: در این جلسه برای همه تصمیم‌گیری شد و با توجه تاکید مقام معظم رهبری کمیسیون اصل نود بازهم پیگیری خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet