هدر موبایل
1394/04/21 09:28:43
سرویس اجتماعی
صلاحی انتقاد کرد:

چرای دام‌ها در مرکز دفن زباله شهرستان پیشوا/دفع غیراصولی زباله‌های بیمارستانی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر توجه بیشتر به بازیافت زباله در کشور، گفت: متاسفانه در کشور فقط ۲۰ درصد از زباله‌های تولید شده بازیافت می شود در حالی که کشورهای دنیا برای استفاده بهینه از زباله ها و بازیافت آنها از آخرین فناوری پیشرفته استفاده می کنند.
چرای دام‌ها در مرکز دفن زباله شهرستان پیشوا/دفع غیراصولی زباله‌های بیمارستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر توجه بیشتر به بازیافت زباله در کشور، گفت: متاسفانه در کشور فقط 20 درصد از زباله‌های تولید شده بازیافت می شود در حالی که کشورهای دنیا برای استفاده بهینه از زباله ها و بازیافت آنها از آخرین فناوری پیشرفته استفاده می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/106278.jpg چرای,دام‌ها,در,مرکز,دفن,زباله,شهرستان,پیشوا/دفع,غیراصولی,زباله‌های,بیمارستانی Icana

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر نظارت بیشتر متولیان بر فاجعه زیست محیطی ناشی از زباله‌های شهرستان پیشوا، گفت: با توجه به نفوذ شیرآبه ها به آب‌های زیرزمینی لازم است در این خصوص از طرف مدعی العموم بررسی و پیگیری صورت گیرد، نباید فراموش کرد که این موضوع با جان هزاران انسان سروکار دارد.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این موضوع باید به صورت جدی و از طریق مراجع قانونی بررسی و پیگیری شود؛ جای تعجب دارد که در مسائل پیش پا افتاده و سایر امور مدعی‌العموم ورود پیدا می‌کند ولی به این موضوع حساس وارد نمی شود.

صلاحی با تاکید بر ضرورت بررسی معضل زیست محیطی شهرستان پیشوا از طریق فراکسیون محیط زیست مجلس، گفت: باید این موضوع از طریق فراکسیون محیط زیست مجلس بررسی شود، همچنین لازم است در این خصوص وزارت کشور نیز ورود پیدا کند، درست است شهرداری با بودجه دولتی اداره نمی‌شود ولی در قبال عملکرد خود باید پاسخگو باشد ضروری است وزارت کشور در رابطه با این فاجعه زیست محیطی تحقیق و بررسی و برای رفع آن چاره اندیشی کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از چرای دام ها در مرکز دفن زباله شهرستان پیشوا، تصریح کرد: متاسفانه به علت پوشیده و محصور نبودن این زباله ها، دام ها از آنها تغذیه می کنند که در نهایت گوشت آنها روانه بازار مصرف شهروندان تهرانی می شود لذا لازم است که مسئولان تدابیر لازم را برای این فاجعه زیست محیطی اتخاذ نمایند.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، ادامه داد: محصور نبودن زباله‌ها در مرکز دفن شهرستان پیشوا باعث تجمع حشرات در این مکان می شود  که این خود نیز باعث بروز و انتقال انواع بیماری‌های مسری و خطرناک برای شهروندان خواهد شد.

وی با انتقاد از اهمال کاری متولیان در خصوص عدم نظارت بر دفع بهداشتی و اصولی زباله‌ها در کشور، گفت: متاسفانه در اکثر شهرها زباله‌ها به صورت غیراصولی در حاشیه شهرها دفن می‌شود و به این امر توجه چندانی نمی‌شود، همچنین دفن زباله‌ها نیز به شکل غیربهداشتی و روباز است که این امر عدم نظارت و اهمال کاری مسئولان را نشان می دهد.

نماینده مردم تفرش وآشتیان در مجلس شورای اسلامی،  با بیان اینکه مسئولان حل مشکلات زیست محیطی را وظیفه خود نمی دانند، عنوان کرد:  سالهاست متولیان هیچ گونه دغدغه ای برای حل مشکلات زیست محیطی ندارند و تاکنون هیچ اقدام عملی و یا تصمیم مناسبی برای رفع معضل زباله های شهری ارائه نداده اند در حالی که زباله در کشورهای پیشرفته دنیا به عنوان طلای کثیف، منبع درآمد است.

 

ضرورت توجه به بازیافت زباله در کشور

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر توجه بیشتر به بازیافت زباله در کشور، بیان کرد: متاسفانه در کشور فقط 20 درصد از زباله‌های تولید شده بازیافت می شود در حالی که کشورهای دنیا برای استفاده بهینه از زباله ها و بازیافت آنها از آخرین فناوری پیشرفته استفاده می کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، ادامه داد: به عنوان مثال در کشور ژاپن به دلیل افزایش آگاهی‌های عمومی و فرهنگ سازی، زباله های خانگی را دسته بندی و از هم تفکیک می کنند مثلا زباله های خام، شیشه ای، پلاستیکی و فلزی از هم جدا می شوند و از آنها برای تولید گاز، برق، آسفالت و بلوک‌های سیمانی استفاده می کنند.

صلاحی زباله و پسماند را از مهمترین معضلات زیست محیطی جهان دانست و گفت: عدم نظارت بر نحوه دفع زباله های شهری و بیمارستانی لطمات جبران ناپذیری به پیکره طبیعت وارد می سازند لذا خطرات زیست محیطی ناشی از دفع غیربهداشتی زباله ها و تلاش برای رفع آن باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

نماینده مردم تفرش وآشتیان در مجلس نهم، بر ضرورت جمع آوری بهداشتی زباله ها در شهرها تاکید و عنوان کرد: برای جلوگیری از مشکلات زیست محیطی، زباله‌ها باید توسط شهروندان طبق قانون در ساعت مشخص در مخزن زباله ها قرار گیرد همچنین جمع آوری زباله ها نیز باید به صورت اصولی و بهداشتی انجام شود چون در برخی مواقع از زباله هایی که ماشین های زباله حمل می کنند شیرآبه هایی خارج می شود که باعث آلودگی محیط زیست می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم، درخصوص جمع‌آوری و دفن پسماندهای عفونی و بیمارستانی، گفت:  لازم است این زباله ها پس از بی خطرسازی به صورت اصولی و صحیح دفن شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet