هدر موبایل
1394/04/15 10:44:54
سرویس فرهنگی
کوچکی نژاد:

افزایش ضمانت بانکی آژانس‌های مسافرتی خلاف قانون است

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی با غیرقانونی عنوان کردن افزایش ۱۰ برابری مبلغ ضمانت بانکی آژانس‌های مسافرتی از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، تصریح کرد: تلاش مجلس این است که ضمن کم کردن مالیات‌ها در این حوزه، عوارض شهرداری‌ها را نیز حذف کند تا آنها خدمات بهتر و بیشتری به گردشگران ارائه دهند.
افزایش ضمانت بانکی آژانس‌های مسافرتی خلاف قانون است رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی با غیرقانونی عنوان کردن افزایش 10 برابری مبلغ ضمانت بانکی آژانس‌های مسافرتی از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، تصریح کرد: تلاش مجلس این است که ضمن کم کردن مالیات‌ها در این حوزه، عوارض شهرداری‌ها را نیز حذف کند تا آنها خدمات بهتر و بیشتری به گردشگران ارائه دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/57119.jpg افزایش,ضمانت,بانکی,آژانس‌های,مسافرتی,خلاف,قانون,است Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت حوزه گردشگری برای مجلس بیان داشت: تلاش مجلس شورای اسلامی این است که ضمن کم کردن بخش مالیات‌ها در این حوزه، عوارض شهرداری‌ها را برای دفاتر خدمات مسافرتی حذف کند تا بتوانند خدمات خود را هرچه بهتر و بیشتر به گردشگران ارائه دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس نهم ادامه داد: باید شرایطی ایجاد شود تا بخش خصوصی به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری تشویق شود و شاهد رشد این بخش و حوزه باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این‌ که افزایش ضمانت بانکی آژانس‌های مسافرتی خلاف قانون است٬ گفت: در برنامه ششم توسعه توجه و تأکید زیادی به بخش گردشگری شده و برنامه‌های زیادی در این بخش وجود دارد٬  حتی سال گذشته اهدای وام به بخش گردشگری در دستور کار قرار گرفت تا این بخش پابرجا بماند.

کوچکی نژاد با تأکید بر این‌که خدمات گردشگری در کشور پایین است٬ بیان کرد: در بخش گردشگری خارجی جایگاه مناسبی نداریم و از گردشگری داخلی هم به خاطر ضعف اقتصادی کمتر بهره برده می‌شود؛ بنابراین دولت باید به رشد و توسعه گردشگری کمک کند، نه این‌که با افزایش ضمانت بانکی مشکلاتی را ایجاد کند.

این نماینده مجلس درباره صحبت معاون گردشگری مبنی براین‌که مبلغ ضمانت بانکی بر اساس قانون و با محاسبه تورم تعیین شده است٬ گفت:طبق آن‌چه که اعلام شده، تورم در حال کاهش است؛ پس نباید این افزایش اتفاق بیفتد و مجلس هم چنین امری را تأئید نمی‌کند و به طورحتم این موضوع از طریق دفاتر مربوطه پیگیری خواهد شد.

به گزارش خانه ملت٬ سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به‌تازگی مبلغ ضمانت بانکی آژانس‌های مسافرتی را 10 برابر کرد و از پنج میلیون به 50 میلیون تومان رساند. این اقدام با اعتراض برخی آژانس‌های گردشگری روبه‌رو شد و حتی گروهی را بر آن داشت تا این اعتراض‌ها را در قالب نامه‌ای به رییس‌جمهور منتقل کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet