ایام محرم 1398
1394/04/14 16:11:06
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جوکار:‌

اگر قرار بر دادن امتیازات یک طرفه باشد دیگر مذاکره معنا ندارد

رئیس کمیته بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که تحریم‌های برگشت‌پذیر قابل قبول نیست خطاب به کشورهای غربی گفت: دست از فشارهای سیاسی بردارید چون ملت ایران را آزمودن خطاست.
اگر قرار بر دادن امتیازات یک طرفه باشد دیگر مذاکره معنا ندارد رئیس کمیته بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که تحریم‌های برگشت‌پذیر قابل قبول نیست خطاب به کشورهای غربی گفت: دست از فشارهای سیاسی بردارید چون ملت ایران را آزمودن خطاست. https://cdn.icana.ir/d/019/43090.jpg اگر,قرار,بر,دادن,امتیازات,یک,طرفه,باشد,دیگر,مذاکره,معنا,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: محمدصالح جوکار با بیان این که چارچوب‌های انجام توافق مشخص است گفت: قطعا تیم مذاکره کننده به دنبال توافق خوب است. توافقی که مستلزم رعایت حقوق حقه ملت ایران در موضوع هسته‌ای و مقابله با زیاده‌خواهی‌ دشمنان است.
به گفته‌ی وی، توافق باید عزتمندانه و در جهت پاسداری از حقوق هسته‌ای ملت باشد. همچنین تحریم‌های ظالمانه کشورها و قدرت‌ها علیه ایران باید لغو کند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با این توضیح که مذاکره محل بده و بستان است گفت: در مذاکرات یک سری امتیازات داده شده و در مقابل امتیازاتی گرفته می‌شود ولی اگر قرار بر دادن امتیازات یک طرفه باشد دیگر مذاکره معنا ندارد این بدان معناست که ما از هر چه آنها به ما گفته‌اند را تبعیت کنیم.
جوکار با بیان این که مذاکره محل بحث‌های فنی و حقوقی و کارشناسی است و خارج از آن قابل قبول نیست افزود: حرف‌هایی که مبتنی بر عقلانیت و منطق نباشد هیچ جایگاهی ندارد. حال این که از طرف آمریکا و یا کشورهای دیگری مطرح شود. باید در مذاکرات پیشنهادات و مطالبات مبتنی بر قوانین و اصول بین‌المللی باشد.
وی افزود: بر این اساس طرف‌های غربی دست از فشارهای سیاسی بردارند چون مطمئنا به جایی نمی‌رسند. ملت ایران را آزمودن خطاست آنها چاره‌ای جز پذیرش حقوق هسته‌ای ملت ایران ندارند که اگر این ملت اراده کنند به هر چه بخواهند می‌رسند و قطعا در برابر فشار و ظلم آنها ایستادگی می‌کنند.
جوکار افزود: توافقی که از جهت ما خوب باشد قطعا برای طرف مقابل نیز خوب خواهد بود؛ چون آنها بیشتر از ما به توافق نیاز دارند. بر این اساس باید فضای مذاکرات را سنگین نکرده و فشارها را کم کنند، اجازه دهند مذاکرات در سایه‌ی اندیشه و فکر و عقلانیت پیش رفته تا نتیجه منطقی حاصل شود.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه تحریم‌های برگشت پذیر قابل قبول نیست گفت: توافقی به غیر از چارچوب‌های مشخص شده قابل قبول نیست؛ هر چیزی که در نهایت به نفع آمریکا و سایر کشورهای قلدر باشد از نظر ما مردود و ممنوع است.
وی در پایان گفت: توافقی که بتواند حقوق ملت را تضمین کند قابل قبول است؛ این که یک روز لغو تحریم‌ها و روز دیگری لغو گام به گام را مطرح کنند مورد پذیرش نیست؛ شرط اساسی ما لغو کلیه تحریم‌ها از روز اجرای توافق است و به صورت جدی بر آن تاکید داریم.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet