هدر موبایل
1394/04/14 16:34:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

دستگاه‎ها قانون سه درصد استخدام معلولین را رعایت نمی‎کنند

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس گفت: سهمیه ۳ درصد استخدام معلولین در دستگاه‎های دولتی قانونی است. دستگاه‎ها قانون سه درصد استخدام معلولین را رعایت نمی‎کنند.
دستگاه‎ها قانون سه درصد استخدام معلولین را رعایت نمی‎کنند نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس گفت: سهمیه 3 درصد استخدام معلولین در دستگاه‎های دولتی قانونی است. دستگاه‎ها قانون سه درصد استخدام معلولین را رعایت نمی‎کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/57846.jpg دستگاه‎ها,قانون,سه,درصد,استخدام,معلولین,را,رعایت,نمی‎کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: ایرج عبدی اظهار کرد: سهمیه 3 درصد استخدام معلولین در دستگاه‎های دولتی قانونی است.
وی با بیان اینکه لایحه طرح جامع معلولین از سوی دولت به مجلس داده شده است، بیان کرد: متاسفانه خیلی از دستگاه‎ها این 3 درصد قانون استخدام معلولین را رعایت نمی‎کنند و آنها نمی‎توانند در استخدام‎های عمومی شرکت کنند چراکه دستگاه‎های اجرایی و نهادهای دولتی شرط سلامت بدن فرد را مطرح می‎کنند.
عبدی گفت: باید افراد معلول براساس توانمندی خود در دستگاه‎های اجرایی استخدام شوند که متاسفانه خیلی از دستگاه‎ها از این قانون مطلع نیستند و یا قانون 3 درصد حق استخدام معلولین را دور می‎زنند.
نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی موظف است در استخدام‎های خود 20 نفر از این افراد را استخدام کند و چنانچه ممانعت داشته باشد بهزیستی باید شکایت کند.
وی یادآور شد: دیوان عدالت اداری دستگاه‎ها را مکلف می‎کند که حقوق معلولین را رعایت کند.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet