خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/15 12:01:00
سرویس سیاسی
رضایی:

ایرادات طرح استانی شدن انتخابات مجلس قابل اصلاح نیست/مشکلات امنیتی و قومیتی گریبانگیر طرح است

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه مجلس باید طرح استانی شدن انتخابات مجلس را از دستور خارج کند، گفت: قطعا اصلاح دوباره این طرح هیچ فایده‌ای نداشته و در صورت ارسال آن به شورای نگهبان، بار دیگر به‌ آن ایراد گرفته می‌شود.
ایرادات طرح استانی شدن انتخابات مجلس قابل اصلاح نیست/مشکلات امنیتی و قومیتی گریبانگیر طرح است نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه مجلس باید طرح استانی شدن انتخابات مجلس را از دستور خارج کند، گفت: قطعا اصلاح دوباره این طرح هیچ فایده‌ای نداشته و در صورت ارسال آن به شورای نگهبان، بار دیگر به‌ آن ایراد گرفته می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/76972.jpg ایرادات,طرح,استانی,شدن,انتخابات,مجلس,قابل,اصلاح,نیست/مشکلات,امنیتی,و,قومیتی,گریبانگیر,طرح,است Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ایرادات شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: شورای نگهبان پس از تصویب این طرح از سوی مجلس، موضوعاتی همچون کاهش سطح مشارکت مردم و بروز مشکلات امنیتی و قومیتی را مطرح و نسبت به آن ایراد گرفته است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به نظر من از گام نخست مشخص بود که این طرح به سرانجام نمی‌رسد، زیرا در زمان بررسی جزئیات در کمیسیون شوراها، مسئولان وزارت اطلاعات و مقامات مربوطه بارها بر این موضوع تأکید کردند که مسائلی همچون موضوعات قومیتی و مذهبی قابل چشم‌پوشی نیست.

وی افزود: در چند سال اخیر طرح مذکور با عناوین مختلف از سوی شورای نگهبان رد شده و به نظر من این ایرادات اصلاح شدنی نیست، از این رو تصویب و اجرای آن به صلاح کشور نبوده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

رضایی ادامه داد: بر اساس نظر کارشناسان، اجرای طرح استانی شدن انتخابات مجلس، ضمن اینکه درصد مشارکت مردمی در عرصه انتخابات را کاهش می‌دهد، این موضوع موجب بروز مسائل امنیتی در کشور می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه مجلس باید طرح استانی شدن انتخابات مجلس را از دستور خارج کند، افزود: قطعا اصلاح دوباره این طرح هیچ فایده‌ای نداشته و در صورت ارسال آن به شورای نگهبان، بار دیگر به‌ آن ایراد گرفته می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet