ایام محرم 1398
1394/04/15 12:20:31
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

جمهوری اسلامی در هر حالت پیروز میدان مذاکره است

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر این که جمهوری اسلامی در مذاکرات به دنبال حل مسائل است گفت که ایران در هر حالت پیروز میدان مذاکره است .
جمهوری اسلامی در هر حالت پیروز میدان مذاکره است رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر این که جمهوری اسلامی در مذاکرات به دنبال حل مسائل است گفت که ایران در هر حالت پیروز میدان مذاکره است . https://cdn.icana.ir/d/019/42791.jpg جمهوری,اسلامی,در,هر,حالت,پیروز,میدان,مذاکره,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: کاظم جلالی اظهار کرد:‌ از آنجا که جمهوری اسلامی مذاکرات را با یک منطق و بر اساس عقلانیت ادامه داده است بی‌تردید این مسیری است که در هر صورت پیروز میدانش جمهوری اسلامی خواهد بود چون ما در مذاکرات اتمام حجتی در عرصه‌های داخلی و خارجی انجام دادیم و نشان دادیم اهل لجبازی و ستیزه جویی نیستیم و به دنبال حل و فصل مسائل هستیم.
وی ادامه داد: ایرانیان ملتی هستند که با هر گونه زیاده خواهی مخالف بوده و در برابر آن می‌ایستند که مقاومت 36 ساله مردمانمان در پای آرمانهای انقلاب نمونه این مدعاست که زیر بار زیاده خواهی نخواهند رفت.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه خاطر نشان کرد:‌ با این شرایط اگر مذاکرات به نتیجه نرسد بی‌تردید زیاده خواهی‌های طرف مقابل باعث بروز مشکل در مذاکرات شده است از طرف دیگر اگر مذاکرات به نتیجه برسد جمهوری اسلامی ضمن ادامه برنامه‌های هسته‌ای‌اش با منطق استفاده صلح آمیز انرژی هسته‌ای از ظرفیت‌های خود برای حل و فصل مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی استفاده خواهد کرد.
جلالی تاکید کرد:‌ دنیا امروز فهمیده که اگرایران قرار بود مذاکرات را ابتر بگذارد از ابتدا مذاکره نمی‌کرد ما به دنبال به نتیجه رسیدن مذاکرات هستیم ولی در عین حال هیچگاه زیاده خواهی را بر نمی‌تابیم.
وی همچنین با تاکید بر این که تیم مذاکره کننده هسته‌ای با تمام توان و همت و شجاعت و با داشتن عقلانیت و درایت مذاکرات را مدیریت می‌کند افزود: باید به تیم مذاکره کننده دست مریزاد و خسته نباشید گفت .
رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه مقام معظم رهبری دولت ، مجلس و مردم از تیم مذاکره کننده حمایت می‌کنند و خواهند کرد گفت: اعضای تیم مذاکره کننده سرداران جبهه دیپلماسی جمهوری اسلامی علیه زیاده خواهی‌های قدرت‌های بزرگ هستند.
جلالی همچنین با تاکید بر این که بیانات مقام معظم رهبری در قبل و حین مذاکرات چراغ راهنما و حرکت تیم مذاکره کننده بوده است گفت: رهبر معظم انقلاب با درایت و اهتمام ویژه عملا مذاکرات را به سمت صلاح و حرکت صحیح با حفظ خطوط قرمز نظام و بیان مطالبات کشور راهبری کردند.
وی ادامه داد: بی‌تردید نقش ایشان بی بدیل بوده است، موضوعی که برخی از کشورهای غربی نیز به آن اذعان کردند مبنی بر این که رهبری با هوشمندی و تیزبینی و طراحی دقیق مطالبات را درزمانی مناسب مطرح کردند و مصالح و منافع ملی را مد نظر قرار دادند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد موضوع برگشت پذیری تحریم‌ها در توافق احتمالی گفت: برگشت‌پذیری باید متناظر باشد یعنی هرگونه برگشت پذیری می‌تواند به شکل طرفینی باشد قطعا جمهوری اسلامی باید بتواند برنامه‌های خود را به سمت برگشت‌پذیر بودن سوق دهد وطبیعی است که غربی‌ها نیز باید در این موافقت نامه به صورت شفاف حرکت کند.
جلالی در پایان تاکید کرد: هرگونه ابهام گویی و چند ضلعی حرف زدن می‌تواند عملا آینده تفاهم نامه احتمالی را با چالش مواجه کند. با این حال امیدوارم توافق عادلانه جامع و شامل حاصل شود.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet