هدر موبایل
1394/04/21 09:25:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

بازار کالای‌اساسی درکمین شرکت‌های خارجی/اقتصادمقاومتی تنها به شعار منتهی‌ نشود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با انتقاد از در دست بودن سهم عمده بازار برخی کالای اساسی در اختیار شرکت هایی خاص، گفت:بی توجهی وزارت صنعت به نفوذ سرمایه دار خارجی در بازار روغن خوراکی به ورود مجلس برای بررسی موضوع منجر می شود.
بازار کالای‌اساسی درکمین شرکت‌های خارجی/اقتصادمقاومتی تنها به شعار منتهی‌ نشود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با انتقاد از در دست بودن سهم عمده بازار برخی کالای اساسی در اختیار شرکت هایی خاص، گفت:بی توجهی وزارت صنعت به نفوذ سرمایه دار خارجی در بازار روغن خوراکی به ورود مجلس برای بررسی موضوع منجر می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/58699.jpg بازار,کالای‌اساسی,درکمین,شرکت‌های,خارجی/اقتصادمقاومتی,تنها,به,شعار,منتهی‌,نشود Icana

سیدناصر موسوی لارگانی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از در دست بودن سهم عمده بازار برخی کالای اساسی در اختیار شرکتی خاص،گفت: تامین مایحتاج اساسی مردم باید از طرق تولیدات داخلی و با حمایت افراد ایرانی صورت بگیرد.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به برخی اخبار مبنی بر نفوذ سرمایه‌دار سعودی در بازار روغن ایران،افزود: تلاش برای خودکفایی درجهت نیازهای داخلی باید همراه با اعتماد به عناصر ملی باشد تا به این ترتیب شاهد رشد اقتصادی کشور باشیم.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با بیان اینکه تامین مایحتاج اساسی کشور از جمله برنج،روغن، گندم و غیره باید با تکیه بر تولید داخلی و بی نیاز از واردات باشد،تصریح کرد: درصورتی که در زمینه تامین این اقلام نیازمند واردات باشیم هم ،باید مسئولیت این مهم به سرمایه گذار داخلی محول شود.

 

نیل به اقتصاد مقاومتی با شعار و حرف ممکن نیست

وی با تاکید بر اینکه نیل به اقتصاد مقاومتی با شعار و حرف ممکن نیست، افزود: نفوذ سرمایه دار خارجی در بازار کالاهای اساسی مردم با موضوع اقتصاد مقاومتی منافات دارد،چراکه در اقتصاد مقاومتی تمام توان باید برای شکوفایی توان داخلی هزینه شود و دراین نوع نگرش بیش از هرچیز باید به سرمایه‌ها و نیروهای انسانی داخل کشور توجه شود.

این نماینده مردم درمجلس نهم، ادامه داد: بهترین راه برای بهبود شرایط اقتصادی کشور تحریم هرنوع کالای خارجی برای شکوفایی اقتصاد ملی است.

 

مجلس بارها به دولت برای ضرورت تامین مایحتاج مردم با تولیدات داخلی تذکر داده است

موسوی لارگانی با بیان اینکه مجلس بارها به دولت برای ضرورت تامین مایحتاج مردم با تولیدات داخلی تذکر داده است،افزود: درصورتی که بی توجهی به تذکرات ادامه داشته باشد،مجلس با ابزارهای نظارتی خود به موضوع ورود خواهد داشت.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآوری شد: درصورتی که وزارت صنعت،معدن و تجارت با موضوع نفوذ سرمایه‌دار سعودی در بازار روغن ایران برخورد نکند،مجلس به ویژه کمیسیون اقتصادی آن با طرح سوال از وزیر یا ماده 206 آیین نامه یا حتی تحقیق و تفحص از عملکرد دستگاه های مسئول موضوع را رسیدگی خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet