هدر موبایل
1394/04/16 11:06:08
سرویس اقتصادی
حیدری طیب مطرح کرد:

جذب سرمایه گذار خارجی با تخفیف در نرخ خوراک پتروشیمی‌ها

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر ضرورت تقویت صنعت پتروشیمی در کشور گفت: برای موفقیت در رقابت بین المللی جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه هایی مانند پتروشیمی باید از مشوق‌هایی مانند تخفیف در نرخ خوراک پتروشیمی ها استفاده کرد.
جذب سرمایه گذار خارجی با تخفیف در نرخ خوراک پتروشیمی‌ها عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر ضرورت تقویت صنعت پتروشیمی در کشور گفت: برای موفقیت در رقابت بین المللی جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه هایی مانند پتروشیمی باید از مشوق‌هایی مانند تخفیف در نرخ خوراک پتروشیمی ها استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/52668.jpg جذب,سرمایه,گذار,خارجی,با,تخفیف,در,نرخ,خوراک,پتروشیمی‌ها Icana

سیدسعید حیدری طیب درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با تاکید بر ضرورت افزایش سرمایه گذاری دربخش پتروشیمی کشور گفت:جلوگیری از خام فروشی موضوعی بوده که در سال های اخیر مسئولان بر ضرورت آن تاکید دارند،اما از نکات مهم برای انجام این کار،برنامه ریزی و هماهنگی بین دستگاه های مربوطه است.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:صنعت پتروشیمی ازصنایعی است که ارزش افزوده بالایی ایجاد می کند و با توسعه این صنعت می توان از خام فروشی سرمایه های ملی جلوگیری کرد.

حیدری طیب افزود:درحال حاضر صنعت پتروشیمی نیاز به سرمایه گذاری دارد و علاوه بر جذب سرمایه های داخلی باید از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی نیز استفاده شود و با توجه به اینکه یکی از شروط جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای با گروه 1+5 لغو تحریم های اقتصادی بوده، بنابراین بخش پتروشیمی باید برنامه‌های لازم را برای جذب سرمایه گذاری خارجی داشته باشد.

این نماینده مردم درمجلس نهم افزود: در دنیای امروز که رقابت در عرصه اقتصاد جهانی یک موضوع بدیهی است،باید تدابیر و برنامه منسجم داشت، بطور مثال  شنیده می شود  کشوری مانند عربستان که احتمال می دهد تحریم های ناجوانمردانه غرب علیه ایران درصورت دست یابی به توافق نهایی هسته ای لغو شود، ازهم اکنون برنامه ریزی‌های برای جذب بیشتر سرمایه گذاران صنعت پتروشیمی انجام داده است.

 

ارائه مشوق راهکار جذب سرمایه گذاران خارجی  در صنعت پتروشیمی است

حیدری طیب تصریح کرد:برای موفقیت در رقابت بین المللی برای جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه هایی مانند پتروشیمی باید مشوق‌هایی ارائه کرد تا سرمایه گذاران خارجی بیشتر جذب شود،البته همراه با انجام این کار باید از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی نیز استفاده شود.

وی با بیان اینکه تعیین نرخ منطقی برای خوارک پتروشیمی ها از راهکارهای جذب سرمایه گذاران خارجی در صنعت پتروشیمی کشور خواهد بود، گفت:تامین امنیت سرمایه گذارای خارجی از راهکارهای دیگر برای جذب سرمایه است.

عضوکمیسیون انرژی مجلس یادآورشد: نمایندگان مجلس از تمامی طرح ها و برنامه‌هایی که از خام فروشی جلوگیری کند حمایت خواهد کردند و با توجه به اینکه  صنعت پتروشیمی ظرفیت فراوانی برای توسعه و اشتغال زایی دارد از اولویت های توسعه بخش صنعت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet