هدر موبایل
1394/04/15 13:47:39
سرویس فرهنگی
جعفرزاده ایمن آبادی:

باید به مخاطبان موسیقی احترام گذاشت/برخوردهای نامناسب با موسیقی آسیب‌زاست

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است جامعه به تمام ابعاد فرهنگی و هنری موجود نیاز دارد و حاکمیت باید برای تمامی این ابعاد برنامه ریزی داشته باشد زیرا در غیر این صورت، مردم به سمت برنامه هایی می روند که از سوی رسانه ها و کشورهای دیگر طراحی شده و این مورد نیز مطلوب نظام نیست.
باید به مخاطبان موسیقی احترام گذاشت/برخوردهای نامناسب با موسیقی آسیب‌زاست عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است جامعه به تمام ابعاد فرهنگی و هنری موجود نیاز دارد و حاکمیت باید برای تمامی این ابعاد برنامه ریزی داشته باشد زیرا در غیر این صورت، مردم به سمت برنامه هایی می روند که از سوی رسانه ها و کشورهای دیگر طراحی شده و این مورد نیز مطلوب نظام نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/73361.jpg باید,به,مخاطبان,موسیقی,احترام,گذاشت/برخوردهای,نامناسب,با,موسیقی,آسیب‌زاست Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه جامعه به شادابی و نشاط نیاز دارد، گفت: لازم است برای تمام برنامه های فرهنگی و هنری موجود برنامه ریزی شود یعنی در کنار آموزش قرآن، احکام و مسائل دینی باید کارهای فرهنگی و هنری دیگر که شاد هم هست پیش بینی کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر قرار باشد برنامه های شاد زیر نظر نظارت حاکمیت وجود نداشته نباشد، مردم به سمت برنامه هایی می روند که نظام طراحی نکرده و از سوی رسانه ها و کشورهای دیگر طراحی شده است که این مورد نیز مطلوب ما نیست.

وی افزود: مردم باید بتوانند خودشان برنامه مورد دلخواه خود را انتخاب کنند یعنی برنامه ها در سطح جامعه باید آنچنان گسترده باشد که مردم بتوانند بین گزینه های موجود موارد مورد نظر خود را انتخاب کرده و از فرصت های مدیریت شده استفاده کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با تأکید بر اینکه نمی توان عنوان "هوسباز" را برای مخاطبان کنسرت و موسیقی به کار برد، عنوان کرد: به کار بردن این الفاظ برای مردمی که  مخاطب و علاقمند به موسیقی هستند، صحیح نیست؛ باید اینگونه تحلیل کرد هر کسی در زندگی خود به برخی برنامه های فوق برنامه نیاز دارد که بتواند خلاء های خود را پر کند لذا این برنامه ها باید به صورت مدیریت شده و خارج از لهو، لعب و فساد برگزار شود.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پایان برخوردهای نامناسب با عرصه موسیقی را آسیب زا توصیف و خاطرنشان کرد: امروز موسیقی ایرانی در خارج از کشور با اقبال روبرو شده است لذا اگر اجازه برگزاری کنسرتی که فارغ از فضای لهو و لعب است داده نشده و سخت گیری شود برای آنها سوال پیش خواهد آمد و ایران را با فضایی بسته خواهند شناخت و هنرمندان این هنر نیز دلزده می شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet