ایام محرم 1398
1394/04/20 11:55:00
سرویس اقتصادی
نوروزی:

استقبال از بیماری‌ها با آبیاری زمین‌های کشاورزی بافاضلاب/مسئولان دست از شوخی با سلامت مردم بردارند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از آبیاری برخی زمین‌های کشاورزی با آب فاضلاب،گفت:سیراب شدن سبزی و میوه با آب آلوده شوخی با سلامت مردم است.
استقبال از بیماری‌ها با آبیاری زمین‌های کشاورزی بافاضلاب/مسئولان دست از شوخی با سلامت مردم بردارند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از آبیاری برخی زمین‌های کشاورزی با آب فاضلاب،گفت:سیراب شدن سبزی و میوه با آب آلوده شوخی با سلامت مردم است. https://cdn.icana.ir/d/019/47538.jpg استقبال,از,بیماری‌ها,با,آبیاری,زمین‌های,کشاورزی,بافاضلاب/مسئولان,دست,از,شوخی,با,سلامت,مردم,بردارند Icana

رحمت ‌الله نوروزی درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با با انتقاد ازآبیاری برخی زمین‌های کشاورزی اطراف و جنوب شهر تهران از آب فاضلاب و همچنین سموم غیراستاندارد برای آفت زدایی، گفت: عدم نظارت کافی بر این نوع آبیاری ها سلامت مردم را نشانه رفته است.

نماینده مردم علی آباد کتول درمجلس شورای اسلامی،با تاکید بر اینکه وزارت‌خانه های جهاد کشاورزی و بهداشت مسئول تامین سلامت مردم هستند، افزود: انگیزه انباشت ثروت و سودجویی از سوی برخی افراد اجازه تفکر درباره خطرات استفاده از آب آلوده برای آبیاری زمین های کشاورزی را سلب کرده است.

این نماینده مردم درمجلس نهم،با بیان اینکه استفاده از آب فاضلاب در آبیاری مزارع و زمین های کشاورزی به پیشواز بیماری رفتن است، تصریح کرد: باید مسئولان این حوزه پاسخگوی بروز چنین تخلفی از سوی کشاورزان باشند.

 

وزارت جهاد کشاورزی با انجام اقدامات بازدارنده از تولید محصولات غیراستاندارد جلوگیری کند

وی با تاکید براینکه وزارت جهاد کشاورزی باید با انجام اقدامات بازدارنده از تولید محصولات غیراستاندارد جلوگیری کند،افزود: نظارت جدی بر روند تولید محصولات مصرفی مردم حتی اگر با هزینه بسیار هم همراه باشد،می تواند به کاهش هزینه های سلامت جامعه منجر شود.

نوروزی با بیان اینکه احداث تصفیه‌خانه در اطراف و جنوب شهر تهران می تواند از انباشت و سرازیرشدن فاضلاب شهری به زمین‌های کشاورزی جلوگیری کند،تصریح کرد: برای مقابله با آبیاری زمین‌های کشاورزی با آب آلوده باید برنامه جامعی به دور از حرف و شعار ارایه شود.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،با یادآوری تذکرات پی درپی مجلس به مسئولان درخصوص ضرورت جلوگیری از آبیاری زمین های کشاورزی با آب فاضلاب، تصریح کرد: در صورت ادامه روند بی توجهی ها به تذکرات سوال از وزرای بهداشت و جهاد کشاورزی در دستور کار قرار خواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet