هدر موبایل
1394/04/16 10:14:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمد اسماعیلی:

تمدید زمان مذاکرات به دلیل زیاده‌خواهی طرف غربی بوده است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: طرف غربی باید به آن‌چه به ‌طور ضمنی در روند مذاکرات مشخص ‌شده پای‌بند بوده و یک موضع منطقی در جریان مذاکرات داشته باشد تا بتوان به نتیجه‌ای منطقی که مورد نظر هر دو طرف و قابل‌قبول باشد، برسیم.
تمدید زمان مذاکرات به دلیل زیاده‌خواهی طرف غربی بوده است یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: طرف غربی باید به آن‌چه به ‌طور ضمنی در روند مذاکرات مشخص ‌شده پای‌بند بوده و یک موضع منطقی در جریان مذاکرات داشته باشد تا بتوان به نتیجه‌ای منطقی که مورد نظر هر دو طرف و قابل‌قبول باشد، برسیم. https://cdn.icana.ir/d/019/43045.jpg تمدید,زمان,مذاکرات,به,دلیل,زیاده‌خواهی,طرف,غربی,بوده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: محمد اسماعیلی اظهار کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران از ابتدا در زمینه مذاکرات هسته‌ای روشن و واضح بود و تیم مذاکره‌کننده در همین چارچوب روند مذاکرات را پیگیری می‌کند.
وی افزود: در کنار موضع روشن و شفاف جمهوری اسلامی در روند مذاکرات آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها دائماً موضع خود را تغییر داده و تصور بر این است که اگر این زیاده‌خواهی آن‌ها نبود تا الان توافق منطقی صورت گرفته بود.
وی با اشاره به این‌که «تمدید زمان مذاکره و نرسیدن به نتیجه قطعی در توافق به دلیل زیاده‌خواهی طرف غربی بوده است»، تصریح کرد: ما با مواضع روشن خود ثابت کردیم که به دنبال توافق هستیم، ولی آن‌چه طرف غربی به دنبال آن است کسب امتیاز بیشتر به نفع اهداف خودشان است، این در حالی است که با توجه به خطوط قرمز و چارچوبی که از سوی تیم مذاکره‌کننده ایران تعریف ‌شده است قطعاً آن‌ها نمی‌توانند امتیازی بیشتر از آن‌چه توافق شده از جمهوری اسلامی بگیرند.
این نماینده مجلس با بیان این‌که «مذاکرات هسته‌ای مسئله تازه‌ای نیست و 12 سال است که در این مورد وارد مذاکره شده‌ایم»، خاطرنشان کرد: نباید نیاز طرف غربی را به این توافق نادیده گرفت، اما چنانچه در این مسیر توافقی صورت نگیرد ما با انسجام و اتحاد داخلی هم می‌توانیم در برابر مشکلات فائق آمده و مسائل کشور را به جلو ببریم.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet