خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/20 09:02:00
سرویس فرهنگی
مقتدایی مطرح کرد:

صنعتی شدن سینمای ایران، نیازمند برنامه‌ریزی‌های دراز مدت و کلان

عضو هیئت رئیسه فراکسیون هنر و رسانه مجلس در حالی که معتقد است اگر به سینما به چشم یک صنعت نگاه شود، تمام ارگان‌ها و نهادها باید خود را در قبال آن مسئول بدانند، تصریح کرد: برای صنعتی شدن سینما برنامه‌ریزی‌های دراز مدت و کلان نیاز است.
صنعتی شدن سینمای ایران، نیازمند برنامه‌ریزی‌های دراز مدت و کلان عضو هیئت رئیسه فراکسیون هنر و رسانه مجلس در حالی که معتقد است اگر به سینما به چشم یک صنعت نگاه شود، تمام ارگان‌ها و نهادها باید خود را در قبال آن مسئول بدانند، تصریح کرد: برای صنعتی شدن سینما برنامه‌ریزی‌های دراز مدت و کلان نیاز است. https://cdn.icana.ir/d/019/64673.jpg صنعتی,شدن,سینمای,ایران،,نیازمند,برنامه‌ریزی‌های,دراز,مدت,و,کلان Icana

عباس مقتدایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مواردی که سینمای ایران را به سمت صنعتی شدن سوق می‌دهد اشاره کرد و گفت: برای داشتن تاثیرات فرهنگی در سطح کلان و جامعه جهانی، همه مجموعه‌ها و تمام ظرفیت‌های موجود باید به کار گرفته شوند چراکه با ظرفیت‌های محدود نمی‌توان حرف‌های جهانی زد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای صنعتی شدن سینما برنامه‌ریزی‌های دراز مدت و کلان نیاز است؛ همچنین باید همه توان کشور اعم از نیروی انسانی، زیرساخت‌ها و ابزارها به کار گرفته شوند، اما تنها بخش محدودی از امکانات در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

جایگاه بخش خصوصی، مجموعه‌های اقتصادی و.. در جهانی شدن سینما

وی افزود: بخش‌های خصوصی، تعاونی‌ها، مجموعه‌های صنعتی، فرهنگی و اقتصادی و حتی مراکز آموزشی باید دست به دست هم دهند تا در جهت سینمایی که قابلیت جهانی شدن دارد پیش رفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است اگر به سینما به چشم یک صنعت نگاه شود تمام ارگان‌ها و نهادها باید خود را در قبال آن مسئول بدانند و در این صورت ظرفیت‌ها و درون‌مایه‌های مانند دفاع مقدس، مفاهیم قرانی، مسائل اجتماعی و فرهنگی متناسب با نگاه انسانی مورد توجه قرار خواهد گرفت و بعد جهانی پیدا می‌کنند.

بهربرداری از تمام قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود

مقتدایی با بیان اینکه دنیا به سینما به‌عنوان یک صنعت نگاه می‌کند، افزود: صنعت مقتضیات و الزامات خاص خود را دارد بنابراین باید در اتاق‌های فکر همافزایی لازم در سطح کشور صورت گیرد و از تمام قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود بهربرداری کرد.

جلوگیری از فعالیت‌های بخشی، جزیره‌ای و ارائه برنامه استراتژیک

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران ضرورت پرداخت به سینما و اهمیت بهربرداری از آن را درک کرده است اما برای پیدا کردن جایگاه خودش در سطوح داخلی و بین‌المللی نیاز به زمان، انرژی مادی و معنوی بیشتری دارد.

مقتدایی با تاکید بر اینکه هم‌افزایی نهادها و جلوگیری از فعالیت‌های بخشی، جزیره‌ای و ارائه برنامه استراتژیک، سرعت ایران را برای دستیابی به صنعت سینما افزایش خواهد داد، افزود: درواقع مشکل اصلی این روزهای سینما نقدینگی است چراکه سوژه‌های بسیاری در رابطه با تاریخ ایرانی و اسلامی در دست هنرمندان برای پردازش وجود دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در حالی کهبخش مظلوم فرهنگ باید بیشتر یاری شود اما فعالان این بخش دغدغه‌مند هستند و بخش اعظمی از مشکلات سینما بر دوش این فعالان سینمایی است؛ لذا اگر صنعت سینما به روز نشود مخاطبان خود را از دست خواهد داد.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون هنر و رسانه مجلس تاکید کرد: به‌ روز آمدی در سینما یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و در عرصه صنعتی نیز می‌توان موفقیت‌های قابل توجهی را کسب کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet