هدر موبایل
1394/04/19 12:32:00
سرویس فرهنگی
کیائی‌نژاد خبر داد:

کمیسیون فرهنگی مجلس قطع شبکه‌های صداوسیما در آفریقا را پیگیری می‌کند

عضو ناظر مجلس در شوری نظارت بر صداوسیما با انتقاد از کم‌توجهی دولت به مسائل فرهنگی، از ورود کمیسیون فرهنگی به موضوع پیگیری قطع شبکه‌های مختلف صدا و سیما در کشورهای آفریقایی خبر داد.
کمیسیون فرهنگی مجلس قطع شبکه‌های صداوسیما در آفریقا را پیگیری می‌کند عضو ناظر مجلس در شوری نظارت بر صداوسیما با انتقاد از کم‌توجهی دولت به مسائل فرهنگی، از ورود کمیسیون فرهنگی به موضوع پیگیری قطع شبکه‌های مختلف صدا و سیما در کشورهای آفریقایی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/45473.jpg کمیسیون,فرهنگی,مجلس,قطع,شبکه‌های,صداوسیما,در,آفریقا,را,پیگیری,می‌کند Icana

مفید کیائی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره قطع شبکه‌های صدا و سیما در آفریقا بیان داشت: هنوز اطلاعات کافی دراین‌باره دریافت نشده و فقط صدا و سیما اعلام کرده که به دلیل پرداخت نکردن کمکهای ارزی که دولت باید به رسانه ملی پرداخت کند این اتفاق افتاده و دولت نیز بیان کرده که بودجه ندارد.

نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این‌که چرا این موضوع در اولویت بودجه دولت قرار نگرفته است٬ گفت: دولت باید این اولویت رابپذیرد زیرا او اولویت‌هایش را در مسائل دیگر می‌داند درحالیکه در مورد مسائل فرهنگی مشکلات زیادی وجود دارد؛ متأسفانه نه دولت احمدی نژاد و نه دولت روحانی برای مسائل فرهنگی ارزشی قائل نبوده‌اند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در جلسه شورای نظارت بر صدا و سیما درباره این موضوع صحبت شد، عنوان کرد: به صورت اجمالی دراین خصوص صحبت شد و اعلام کردند که به خاطر کمبود بودجه این اتفاق افتاده است.

کیائی‌نژاد درباره راهکار حل این مشکل بیان داشت: قاعده حل این مسأله آن است که مسئولان صداو سیما از دولت بخواهند که مشکل را رفع کند و دولت هم دراین‌باره تصمیم گیری کند اما هنوز صحبتی نشده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: این مساله در کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح و درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد؛ زیرا صدا وسیما با کمیسیون در ارتباط است و اگر مسئولان صدا و سیما این موضوع را مطرح کنند، کمیسیون به طورحتم پیگیری خواهد کرد.

به گزارش خانه ملت٬ تعدادی از دیپلمات‌های ایران در کشورهای آفریقایی اعلام کردند که شبکه‌های مختلف صدا و سیما که از طریق ماهواره عرب ست درکشورهای آفریقایی دریافت می‌شد، قطع شده و هیچگونه سیگنالی دریافت نمیشود. علت این امر، پرداخت نکردن کمکهای ارزی که دولت باید به رسانه پرداخت کند اعلام شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet