هدر موبایل
1394/04/16 13:46:28
سرویس سیاسی
لاهوتی:

منتقدان نگران توافق نهایی نباشند/ یکصدایی را به جهان مخابره کنیم

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه نباید نگران نتیجه مذاکرات بود، گفت: مذاکره کنندگان با نظر شورای عالی امنیت ملی توافق نهایی را امضا خواهند کرد. از سوی دیگر مصوبات این شورا به تایید رهبری می رسد.
منتقدان نگران توافق نهایی نباشند/ یکصدایی را به جهان مخابره کنیم عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه نباید نگران نتیجه مذاکرات بود، گفت: مذاکره کنندگان با نظر شورای عالی امنیت ملی توافق نهایی را امضا خواهند کرد. از سوی دیگر مصوبات این شورا به تایید رهبری می رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/59602.jpg منتقدان,نگران,توافق,نهایی,نباشند/,یکصدایی,را,به,جهان,مخابره,کنیم Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مذاکرات پیچدگی‌هایی بنابراین انتظار اتمام آن در بازه زمانی مشخصی اشتباه است، تاکید کرد: ویژگی مذاکره پیچدگی آن و زمان بر بودن است بنابراین نباید توقع داشته باشیم در یک بازه زمانی مشخص  گفت و گو ها به اتمام برسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: نباید فراموش کنیم که در مذاکرات منافع ملی ایران هم دنبال می شود و به نظر می رسد تا امروز تیم دیپلماسی ما توانسته از آن به درستی  دفاع کند.

وی ااظهار داشت: البته اکنون در مرحله دفاع از  حقوق ملی هستیم باید آیا می توانیم این حقوق را در مذاکرات هسته ای نهایی و در توافق به آنها اشاره و تاکید کرد. با این حال تا به اینجای کار فرزندان ایران تلاش بسیاری کردند.

این نماینده در ادامه اظهار داشت: از سوی دیگر نباید توقع داشت در توافق نهایی تمام مسائل نهایی شود. اگر نتیجه حداقلی هم بگیریم کافی است برای دستیابی به تمام اهداف باید زمان بیشتری گذاشت. اما باز شدن برخی گره ها هم گامی موثر است.

لاهوتی در خصوص انتقاداها گفت: نمی دانم چرا برخی دوستان نگران هستند وقتی که تصمیمان تیم مذاکره کننده باید به تایید شورا عالی امنیت ملی برسد. انها تصور می کنند مذاکره کنندگان به تنهایی تصمیم می گیرند اما با توجه به قانون سلسله مراتبی برای این موضوع وجود دارد. تصمیمان نهایی باید به تایید شورا برسد و نباید فراموش کرد که مصوبات شورا باید به تایید رهبری برسد.

وی تاکید کرد: بنابراین جایی برای نگرانی وجود ندارد و بهتر است از ایران یک صدایی به دنیا مخابره شود و به جای نگرانی از تیم حمایت کنیم. چرا که رهبری تاکید داشتند به تیم مذاکره کننده اعتماد کامل دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet