هدر موبایل
1394/04/20 19:08:08
سرویس اقتصادی
ایرانپور:

وزیر جهاد کشارزی باید با دلالان ویلاساز در اراضی کشاورزی برخورد کند

عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی به مناطق مسکونی تیشه به ریشه صنعت کشاورزی می‌زند، گفت: وزیر جهاد کشارزی باید با دلالان ویلاساز در اراضی کشاورزی برخورد کند.
وزیر جهاد کشارزی باید با دلالان ویلاساز در اراضی کشاورزی برخورد کند عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی به مناطق مسکونی تیشه به ریشه صنعت کشاورزی می‌زند، گفت: وزیر جهاد کشارزی باید با دلالان ویلاساز در اراضی کشاورزی برخورد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/84449.jpg وزیر,جهاد,کشارزی,باید,با,دلالان,ویلاساز,در,اراضی,کشاورزی,برخورد,کند Icana

علی ایرانپوردر گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره تغییر اراضی کاربری کشاورزی، خاطرنشان کرد: عدم استفاده  بهینه از ظرفیت‌های صنعت کشاورزی سبب افزایش پدیده تغییر کاربری و زمین خواری در  کشور شده است در حالی که می توانیم  با استفاده بهینه از صنعت کشاورزی بطور مستقیم از افزایش این پدیده جلوگیری  کنیم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نبض اقتصاد کشوربا برنامه‌ریزی صحیح در صنعت کشاورزی هدفمند ترمی‌زند، یاد آورشد: وزارت جهاد و کشاورزی باید متخلفان تغییرکاربری اراضی را درضمن شناسایی برای پیگیری روند پرونده شان به مراجع  قانونی ارجاع دهد.

ایرانپورافزود: با برنامه ریزی صحیح در صنعت کشاورزی می‌توانیم بسیاری از خلاءهای اشتغال در کشور را پر کنیم زیرا صنعت کشاورزی جز صنایعی است که می‌تواند بسیاری از صنایع  دیگر را رونق بخشد.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی غیرقانونی است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی  باید با یک برنامه‌ریزی  نظارتی کارآمد جلوی سو استفاده دلالان که برای از بین بردن اراضی کشاورزی  نقشه کشیدن را بگیرند.

 نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین خوبی در کشور برای جلوگیری  تغییرکاربری اراضی کشاورزی  به تصویب مجالس رسیده است، یاد آورشد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی به قیمت از بین رفتن صنعت کشاورزی تمام می‌شود.

 عضو کمیسیون کشاورزی و آب، منابع طبیعی کشاورزی مجلس با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید چتر حمایتی خود را بر روی تولید کننده داخلی بگستراند، یاد آورشد:ما می‌توانیم با استفاده از خیل فارغ التحصیلان در صنعت کشاورزی علاوه بر تخصصی کردن این صنعت نرخ بیکاری را نیز در کشور کاهش دهیم.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، تبدیل اراضی کشاورزی و شالیزارها به دلیل لطمه‌ای که به بخش کشاورزی وارد می‌کند، بسیار خطرناک است و قطعا با تبدیل اراضی کشاورزی به ویلا خطراتی که بخش کشاورزی را تهدید می‌کند، بسیار جدی تر است.

گفتنی است ،در حال حاضر 384 کیلومتر نوار ساحلی شمال کشور به لحاظ ساختمان سازی و ویلاسازی اشباع شده و به همین دلیل ویلاسازان به سمت روستاهایی که 15 تا 20 کیلومتر از ساحل فاصله دارند، هجوم آورده اند. 

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet