هدر موبایل
1394/04/16 16:38:34
سرویس سیاسی
دکتر لاریجانی در نشست فعالان آزادی قدس شریف:

تاکید بر اجماع مجدد مسلمانان بر موضوع فلسطین/رژیم صهیونیستی در مسیر نزول است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ذهن ها از مسأله فلسطین متفرق شده و باید مجددا روی آن متمرکز شود، گفت: اگر مسلمانان روی موضوع فلسطین که موضوع ثابت شده ای است جمع نشوند روی هیچ موضوع دیگری نیز نمی توانند به اجماع برسند.
تاکید بر اجماع مجدد مسلمانان بر موضوع فلسطین/رژیم صهیونیستی در مسیر نزول است رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ذهن ها از مسأله فلسطین متفرق شده و باید مجددا روی آن متمرکز شود، گفت: اگر مسلمانان روی موضوع فلسطین که موضوع ثابت شده ای است جمع نشوند روی هیچ موضوع دیگری نیز نمی توانند به اجماع برسند. https://cdn.icana.ir/d/019/111052.jpg تاکید,بر,اجماع,مجدد,مسلمانان,بر,موضوع,فلسطین/رژیم,صهیونیستی,در,مسیر,نزول,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست فعالان آزادی قدس شریف با حضور دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه شنبه، 16 تیرماه) در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

حسین شیخ الاسلام، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در ابتدای این مراسم به بیان اهداف برگزاری این نشست و معرفی حاضرین در جلسه پرداخت و گفت: امروز جهان اسلام به دست خودشان و به دست دشمن همیشگی اسلام یعنی صهیونیسم جنایتکار در حال نابودی است لذا در جلسه امروز سفیر فلسطین، اعضای کنفرانس حمایت از انقلاب اسلامی، نمایندگان فراکسیون مقاومت مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیته حمایت از انقلاب فلسطین، اعضای ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نمایندگان نهادهای غیردولتی و فعال در حوزه فلسطین، انجمن دوستی ایران و فلسطین و سایر فعالان این حوزه برگزار شد.

دکتر لاریجانی: افزایش شرارت های رژیم صهیونیستی در منطقه به علت اقتدار آن نیست بلکه به علت ضعف کشورهای اسلامی است

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در سخنرانی خود طی این نشست، عضویت در تشکل های حامی فلسطین باعث افتخار دانست و گفت: ایران و سایر کشورهای اسلامی و غیراسلامی بر این اعتقاد هستند که رژیم صهیونیستی در نتیجه یک شرارت بین المللی به وجود آمد و سازماندهی و حمایت آن، انتقال یهودیان از سراسر کشور به این منطقه، خرید زمین فلسطینیان و اخراج آنها از خاک خود به علت همین شرارت بین المللی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به علت این شرارت بین المللی اشاره و عنوان کرد: علت آن عقب انداختن مسلمانان و مشغنول کردن آنها به مسأله فلسطین بود که در نهایت باعث شد این فتنه بین المللی به وجود بیاید البته از طرفی در یک ارزیابی کلی متوجه می شویم در ابتدا رژیم صهیونیستی توانست پیشرفت هایی را کسب کند اما با بررسی روند کلی آن در سه دهه اخیر در می یابیم این رژیم وضعیت رو به نزولی را پشت سر گذاشته و دچار شکست هایی به خصوص در جریان جنگ های 33 روزه، 22 روزه و 8 روزه شده است.

وی افزود: با این اوصاف وضعیت این رژیم از نظر ایجاد شرارت در منطقه افزایش پیدا کرده و بحران های منطقه که از جنس تروریستی است را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم حمایت می کند چنانچه اطلاعات موثق نشان می دهد در قضیه سوریه این رژیم با تروریست های سوری همدست بوده است و در درگیری های فرقه ای عراق نیز نقش مهمی را ایفا کردها ست.

جنس رژیم صهیونیستی مسأله ساز است

دکتر لاریجانی در ادامه به شرارت های رژیم صهیونیستی در خصوص مسأله هسته ای ایران اشاره و عنوان کرد: در بحث مذاکرات دو گروه خواستار عدم بروز توافق هسته ای بودند که یکی از آنها کشورهای عربی و دیگری رژیم صهیونیستی است تا جایی که این رژیم مخالفت خود را با نتیجه دادن مذاکرات به صورت علنی اعلام می کند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: اخیرا باز هم مسئولان رژیم صهیونیستی فعال و پابرهنه وارد عرصه سیاست شده و اعلام کرده اند نگران ادامه روند مذاکرات است درحالی که صورت گرفتن توافق هسته ای در چارچوب نه تنها برای ایران بلکه برای تمامی کشورها خوب است و باعث ایجاد امنیت در منطقه و پدید آمدن آرامش جهانی می شود لذا رژیم صهیونیستی در غالب موضوعات منطقه ماجراجویی می کند و حتی پا را فراتر گذاشته و در خود آمریکا نیز به دردسرسازی هایی مشغول است چنانچه نتانیاهو اخیرا در یک مناقشه سیاسی آمریکایی برای سخنرانی خود ایجاد دردسر کرد از این رو جنس رژیم صهیونیستی مسأله ساز است.

وی در ادامه با بیان اینکه نوع شرارت ها در منطقه افزایش یافته است، بیان کرد: علت افزایش این شرارت ها به قدرت رژیم صهیونیستی مربوط نیست بلکه به ضعف کشورهای اسلامی بر می گردد که بازی خورده اند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: اینکه رژیم سعودی به یمن حمله می کند به علت توهم تصاحب قدرت بیشتر است در حالی که باید با احترام دست دوستی با ملت یمن می داد اکنون به جنگ افروزی می پردازد که در نتیجه آن سال ها با کینه جوانانی روبرو خواهیم بود که سعودی ها خانه هایشان را بر سرشان خراب کرده اند.

ضرورت برگزاری کنفرانس فلسطین در ایران

رئیس نهاد قانون گذاری کشورمان همچنین تصریح کرد: وقتی در جریان جنگ 33 روزه برخی کشورهای عربی به جای کمک به حزب الله به رژیم صهیونیستی اطلاعات می دهند باعث ایجاد اختلاف می شود که نمونه آن را در عراق نیز داریم در حالی که من متولد عراق هستم و این کشور را خوب می شناسم؛ مردم شیعه و سنی تا کنون هیچ گاه اختلافی نداشته اند و اختلاف  امروز ناشی از تحرکات خارجی است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه لازم است کنفرانس فلسطین در کشور برگزار شود، اظهار کرد: ذهن ها از مسأله فلسطین متفرق شده لذا باید روی این موضوع اصلی مجددا متمرکز شویم چرا که هدف کاذبی را دنبال نمی کنیم و این یک وظیفه اسلامی است و اگر مسلمانان روی مسأله فلسطین که یک مسأله اثبات شده است جمع نشوند روی هیچ موضوع دیگری نمی توانند به اجماع برسند.

دکتر لاریجانی همچنین موضوع فلسطین را موضوع کانونی دانست و خاطرنشان کرد: اینکه امام(ره) مسأله فلسطین را مسأله ای اساسی برای ملل اسلامی در نظر گرفته اند و در وصیتنامه خود به آن توصیه کردند به علت این است که این موضوع محل تجمع قدرت های اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم روز قدس همه ملت ایران یک صدا شوند و با اراده ای قوی مقابل شرارت های رژیم صهیونیستی بایستند و آن را به رخ جهانیان بکشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet