هدر اصلی
1394/04/19 09:26:00
سرویس فرهنگی
صابری:

شیب افزایش شهریه دانشگاه آزاد نگران کننده است/ وزارت علوم ورود کند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است افزایش تقریبا ۱۵ درصدی شهریه دانشگاه آزاد باعث کاهش ثبت نام دانشجو در این دانشگاه و ضرر کردن خود دانشگاه آزاد می شود.
شیب افزایش شهریه دانشگاه آزاد نگران کننده است/ وزارت علوم ورود کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است افزایش تقریبا 15 درصدی شهریه دانشگاه آزاد باعث کاهش ثبت نام دانشجو در این دانشگاه و ضرر کردن خود دانشگاه آزاد می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44571.jpg شیب,افزایش,شهریه,دانشگاه,آزاد,نگران,کننده,است/,وزارت,علوم,ورود,کند Icana

رضا صابری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با نگران کننده دانستن شیب افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی که در جامعه وجود دارد افزایش شهریه دانشگاه آزاد مطلوب به نظر نمی رسد.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه افزایش شهریه تقریبا 15 درصدی دانشگاه آزاد برای سال تحصیلی 94 به ضرر خود دانشگاه آزاد نیز خواهد بود، عنوان کرد: به این ترتیب تعداد انصراف دهندگان از ثبت نام نیز افزایش می یابد و خود دانشگاه نیز از این افزایش شهریه آسیب می بیند.

وی افزود: وزارت علوم با توجه به نقش نظارتی که در رابطه با عملکرد و فعالیت های دانشگاه آزاد دارد می تواند باعث تجدید نظر در این زمینه شود.

صابری ادامه داد: کمیسیون آموزش و تحقیقات در این زمینه نقشی جز نقش تذکری به مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی ندارد و لازم است وزارت علوم نسبت به این قضیه ورود پیدا کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ضروری است دانشگاه آزاد اسلامی در قالب هیات امنای استانی و با در نظر گرفتن قشر غالبی که وارد دانشگاه می شوند بررسی های خود برای افزایش شهریه را صورت دهد.

به گزارش خانه ملت، رییس دانشگاه آزاد اسلامی اخیرا خبر از افزایش شهریه این دانشگاه از مهر ۹۴ داد و گفت: ما هم همان میزان تورمی که دولت سالانه‌ روی خدمات و کالاها اعمال می‌کند روی شهریه اعمال می کنیم که بر همین اساس شهریه ثابت ورودی های سال 94 و شهریه متغیر ورودی‌های 94 و ماقبل آن 15درصد افزایش خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet