هدر موبایل
1394/04/21 09:03:45
سرویس اجتماعی
سعیدی انتقاد کرد:

بهره کشی کارفرمایان از کارگران قرارداد غیردایم/ ضرورت تعیین تکلیف طرح بهسازی قراردادهای موقت کار

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با فاجعه خواندن قراردادهای موقت کار، تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و لشکر میلیونی بیکاران تحصیلکرده کارفرمایان از قراردادهای موقت کار، به عنوان ابزاری در جهت بهره کشی از خیل بیکاران استفاده می‌کنند.
بهره کشی کارفرمایان از کارگران قرارداد غیردایم/ ضرورت تعیین تکلیف طرح بهسازی قراردادهای موقت کار عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با فاجعه خواندن قراردادهای موقت کار، تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و لشکر میلیونی بیکاران تحصیلکرده کارفرمایان از قراردادهای موقت کار، به عنوان ابزاری در جهت بهره کشی از خیل بیکاران استفاده می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/44060.jpg بهره,کشی,کارفرمایان,از,کارگران,قرارداد,غیردایم/,ضرورت,تعیین,تکلیف,طرح,بهسازی,قراردادهای,موقت,کار Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قراردادهای کار مدت موقت را خارج از ضوابط قانون کار دانست و گفت: متاسفانه کارفرمایان به خاطر منافع شخصی و جلوگیری از ضرر و زیان خود، نیروی کار را با قرارداد موقت جذب می کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی،  با تاکید بر اینکه اگر به فکر بهبود اشتغال در کشور هستیم نباید امنیت شغلی کارگران به مخاطره بیفتد، افزود: در حال حاضر بستن قراردادهای کمتر از یک سال از سوی کارفرمایان با کارگران در کشور رواج یافته که این کار اخراج کارگران را به راحتی امکان پذیر می‌کند  لذا تا زمانی که اخراج کارگران به قوت خود باقی است بهبود اشتغالزایی در کشور به نتیجه نخواهد رسید.

سعیدی با انتقاد از پرداخت نامنظم حق بیمه‌های کارگران با قراردادهای موقت کار، گفت: متاسفانه برخی کارفرمایان حق بیمه‌های کارگران را به صورت نامنظم پرداخت می‌کنند که با این کار پشتوانه فردای آنها از بین می رود.

عضو کیسیون اجتماعی مجلس، ادامه داد: کارفرمایان به واسطه قراردادهای کار مدت موقت از دادن مزایای پایان سال به کارگر خودداری می کنند و حق این افراد را تضییع می کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس نهم، تاکید کرد: دستمزد اندک و پرداخت دیرهنگام آن به کارگران کار مدت موقت از یک سو و عدم امنیت شغلی با توجه به نوع قرارداد از سوی دیگر این افراد را با مشکلات اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی و روحی و روانی زیادی مواجه می‌کند.

وی قراردادهای موقت کار را مغایر با سیاست های جمعیتی خواند و ادامه داد: نادیده انگاشتن امنیت شغلی کارگران توسط کارفرمایان تبعات ناگواری به همراه خواهد داشت و ناهنجاری های زیادی را در جامعه رقم خواهد زد که به واسطه همین عدم امنیت شغلی افراد به ازدواج،  تشکیل خانواده یا بچه دار شدن فکر نمی کنند لذا تبعات ناشی از این قراردادها آثار سوئی را بر فرد، خانواده و اجتماع دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر نظارت بیشتر متولیان بر میزان حقوق و دستمزد کارگران کار مدت موقت، گفت: دستمزدهای کارگران مدت موقت ناچیز و اندک است و کفاف هزینه‌های آنها را نمی دهد لذا لازم است که متولیان نظارت بیشتری بر این امر داشته باشند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس نهم، بر ضرورت نظارت بیشتر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر عملکرد کارفرمایان تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی از کارگران که به  میزان حقوق و مزایای خود اعتراض می کنند از سوی کارفرمایان تهدید به اخراج می شوند لذا لازم است وزارت کار با نظارت بیشتر بر پیمانکاران از بهره کشی  کارگران توسط کارفرمایان جلوگیری کنند.

سعیدی با تاکید بر ساماندهی قراردادهای موقت کار، گفت: وزارت کار باید به عنوان متولی با حمایت از کارگران با قراردادهای مدت موقت مشکلات این قشر را برطرف و به خواسته های آنها بیشتر توجه کند.

عضو کیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: اگرچه حل مسئله اشتغال در کشور نیازمند همکاری تمامی نهادها و وزارتخانه‌ها است، اما وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ظرفیت‌های خود می‌تواند نقش مهمی را در شکوفایی اقتصادی و بهبود اشتغال در کشور داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح بهسازی قراردادهای موقت کار، اظهار امیدواری کرد:  امیدواریم طرح بهسازی قراردادهای موقت کار هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود تا کارگران با رضایت خاطر و امنیت شغلی بیشتر مشغول کار شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet