هفته دفاع مقدس
1394/04/19 11:10:00
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

اکران فیلم‌های مذهبی در ایام سوگواری به جای تعطیلی سینماها/ آیین های عزاداری احیا شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه می‌توان درخواست عدم تعطیلی سینماها در ایام تعطیلات را در قالب یک طرح ارائه داد، از متولیان امر خواست تمهیداتی در نظر بگیرند تا طی تعطیلات مختلف مخصوصا در عزاداری ها، چرخه فعالیت سینماها قطع نشود.
اکران فیلم‌های مذهبی در ایام سوگواری به جای تعطیلی سینماها/ آیین های عزاداری احیا شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه می‌توان درخواست عدم تعطیلی سینماها در ایام تعطیلات را در قالب یک طرح ارائه داد، از متولیان امر خواست تمهیداتی در نظر بگیرند تا طی تعطیلات مختلف مخصوصا در عزاداری ها، چرخه فعالیت سینماها قطع نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/107685.jpg اکران,فیلم‌های,مذهبی,در,ایام,سوگواری,به,جای,تعطیلی,سینماها/,آیین,های,عزاداری,احیا,شود Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، پیامدهای تعطیلی سینماها در ایام سوگواری ها را مورد بررسی قرار داد و گفت: به دلیل اینکه تعطیلات سوگواری در طول سال تقریبا زیاد و سینماها در این مدت تعطیل هستند، برای سینمادارها خسارت‌های مادی به دنبال خواهند داشت؛ بنابراین بهتر است در این ایام سینماها به جای تعطیلی، فیلم‌های متناسب با این روزها و مناسبت ها را به نمایش گذارند، چراکه تعطیلی سینماها هیچ فایده معنوی و مادی به دنبال نخواهد داشت.

نماینده مردم ساری در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه عدم تعطیلی سینماها در ایام سوگواری‌ و نمایش فیلم‌های متناسب با آن روزها مسئله‌ای قابل پیگیری در کمیسیون فرهنگی مجلس است، افزود: می‌توان این موضوع را در قالب یک طرح به وزارت ارشاد پیشنهاد داد که مثلا در ایام عزاداری، به جای تعطیلی سینماها شاهد تعزیه‌خوانی و مناسک مرتبط دیگری در سالن‌های سینما شد.

وی با تاکید براینکه جلوگیری از تعطیل شدن سینماها در این سوگواری با سیاست‌گذاری‌های وزارت ارشاد امکان‌پذیر خواهد شد، ادامه داد: باید از متولیان امر خواست تمهیداتی در نظر بگیرند تا طی تعطیلات مختلف مخصوصا در عزاداری ها، چرخه فعالیت سینماها قطع نشود.  

شجاعی کیاسری افزود: می‌‍توان فیلم‌های روی پرده را در ایام سوگواری به صورت گزینش شده به نمایش گذاشت؛ به این معنا که مانع از نمایش فیلم‌های طنز شد اما اکران فیلم‌های مذهبی ادامه پیدا کند؛ مثلا بهتر بود نمایش فیلم «رستاخیز» با ایام لیالی قدر مصادف می‌‎شد زیرا در این صورت علاوه بر نمایش فیلمی متناسب با احوال معنوی جامعه، سینماها هم از چرخش اقتصادی باز نمی ماندند.

وی به تعطیلاتی که به مناسبت شهادت حضرت علی(ع) به وجود آمده، اشاره کرد و گفت: در چنین روزهایی عده‌ای از مخاطبان، فیلم‌های مناسبتی مانند امام علی(ع) و یا هر اثر دیگری را که درباره ائمه ساخته شده مورد استقبال قرار خواهند داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: بهتر است دوستانی که فیلم‌ها را برای مناسبت‌های مختلف و در طول سال آماده می کنند، برای این ایام تدابیری بیاندیشند تا فیلم‌هایی با محتوای دینی و معنوی به روی پرده برود و به ویژه در ایامی مانند لیالی قدر این امکان به وجود آید./

پاین پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet