خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/04/19 10:31:33
سرویس بین الملل
توطئه دیکتاتورهای عرب و رژیم صهیونیستی خنثی می شود؛

انسجام اسلامی مقابل داعش و صهیونیسم برای نجات قدس

افزایش قدرت جبهه مقاومت که با موج بیداری اسلامی در خاورمیانه همراه گردید موجب اتحاد دیکتاتورهای عرب با رژیم صهیونیستی و تشکیل داعش شد.روز جهانی قدس به عنوان کابوسی که هر سال برای تل آویو گسترده تر می شود ، فرصتی طلایی برای ناکامی توطئه جدید اسرائیل است.
انسجام اسلامی مقابل داعش و صهیونیسم برای نجات قدس افزایش قدرت جبهه مقاومت که با موج بیداری اسلامی در خاورمیانه همراه گردید موجب اتحاد دیکتاتورهای عرب با رژیم صهیونیستی و تشکیل داعش شد.روز جهانی قدس به عنوان کابوسی که هر سال برای تل آویو گسترده تر می شود ، فرصتی طلایی برای ناکامی توطئه جدید اسرائیل است. https://cdn.icana.ir/d/019/75246.jpg انسجام,اسلامی,مقابل,داعش,و,صهیونیسم,برای,نجات,قدس Icana

خبرگزاری خانه ملت،گروه بین الملل: تل آویو که از سرزمین های اشغالی با عنوان سرزمین موعود قوم یهود یاد می کند همواره با داستان پردازی های داراماتیک از ماجرای  هولوکاست یاد کرده است.
 اگرچه کشتار انسان های بیگناه از نگاه تمام ادیان موضوعی نکوهیده است اما ابعاد غیر واقعی قتل عام توسط آلمان نازی و لزوم تشکیل سرزمینی که متعلق به یهودیان باشد ، نگاهی شیطانی و غیر انسانی است. غصب یک سرزمین و کشتار صاحبان واقعی آن موضوع تازه ای نیست و در تاریخ کوتاه ایالات متحده با قتل عام سرخ پوستان می توان به عنوان یک الگو مشاهده کرد. رژیم نامشروع صهیونیستی نیز بر اساس سیستمی شبیه الگوی آمریکایی ها و همراهی کشورهای اروپایی تشکیل شد.
متاسفانه کشورهای عرب علی رقم بهره مندی از ثروت های کلان هرگز نتوانستند مردم فلسطین را در مقابل متجاوزین همراهی کنند و این موضوع به عنوان یک ننگ در تاریخ معاصر خاورمیانه برای آنها و جریانات سازشکار ثبت شده است.
ماجراهایی نظیر کشتار صبراو شتیلا ، عملیات های سرب گداخته ، سخره سخت یا محاصره غزه در کنار زندان های مخوف رژیم صهیونیستی همه و همه در کنار هم نشان می دهد که تل آویو تنها به گسترش شهرک های صهیونیستی و کشتار مردم فلسطین می اندیشد.
رژیم صهیونیستی از زمانی که تاسیس شد از امتیازات و مصونیتهایی برخوردار است و هیچ یک از قوانین بین المللی که از اسرائیل می خواهد به اشغالگری پایان دهد یا از رفتار ضد قانونی دست بردارد ، اجرا نشده است. به عنوان نمونه شورای امنیت در چند قطعنامه از اسرائیل خواسته است به اشغال غزه ، کرانه باختری و بلندی های جولان پایان دهد اما اسرائیل به این قطعنامه ها پایبند نیست و شورای امنیت نتوانسته و شاید هم نخواسته است اسرائیل را متقاعد کند به این قطعنامه ها عمل کند.
 افشای ابعاد جنایات جنگی اسرائیل علی رقم تلاش شبانه روزی رسانه های صهونیستی  به یک دردسر برای تل آویو تبدیل شده است. گزارش اخیر سازمان ملل اگرچه دیرهنگام منتشر گردید ولی نشان داد که لابی های صهیونیستی همانند گذشته تاثیر گذار نیستند.
از سوی دیگر مطالبه پیگری جنایت های جنگی اسرائیل در دیوان بین المللی کیفری موضوعی است که از سوی افکار عمومی جهانی مطرح شده است. این موضوع بسیاری از سناریوهای مظلوم نمایی رژیم صهیونیستی را که مدام دفاع از کشور موهوم یهودی را مطرح می کند،نقش بر آب کرده است.
در این شرایط وحشتناک برای تل آویو که با رسمیت یافتن کشور فلسطینی در میان شرکای اروپایی رژیم صهیونیستی همراه شده است ؛ افزایش قدرت محور مقاومت در فلسطین،عراق ، سوریه و لبنان کابوسی است که خواب را برای اسرائیل حرام کرده است. موج بیداری اسلامی در خاورمیانه ، اسرائیل را به عنوان متحد در کنار دیکتاتورهای عرب به عنوان یک متحد در مقابل گفتمان جمهوری اسلامی قرار داد.
رژیم صهیونیستی با مشارکت شاهزاده های تکفیری آل سعود برای تامین امنیت و منافع اقدام به تشکیل گروهک تروریستی تکفری داعش کرده است. تل آویو با این اقدام در واقع به دنبال ایجاد عمق استراتژیک سیاسی و سرزمینی و اقتصادی در منطقه براساس مدل « مرکز قوی تر و پیرامون ضعیف تر » است.
رفت و آمدهای سرّی حامیان مالی داعش در شورای همکاری خلیج فارس به تل آویو نشان می دهد که راهبردی مشترک در تشکیل و حرکت داعش بین آنها وجود دارد. دیکتاتورهایی که گرفتار توهم هلال شیعه و تهدید منافع ملی خود شده اند برای مقابله حرکت های دموکراتیک با توسل به داعش اولاتلاش می کنند که نگاه ها را از مسائل حقوق بشری و خواسته های مدنی در داخل منحرف کنند.
 شاهزاده های تکفیری که در عین حال از تبدیل ایران به یک قدرت هژمون در خاورمیانه واهمه دارند با دمیدن بر اختلاف شیعه و سنی و کشتار مسلمین تلاش می کنند برای خود حاشیه امن ایجاد کنند. نکته مضحک اینجاست که حامیان مالی داعش ، علی رقم علم به این که تروریست های تکفیری روزی به خانه باز می گردند و اسرائیل روزی سرزمین آنها را غصب خواهد کرد به اقدامات خصمانه خود ادامه می دهند.
واقعیت داعش این است که این گروه در واقع حافظ منافع تل آویو است. تروریست های تکفیری که هزاران مسلمان را در عراق و سوریه سلاخی کرده اند تا کنون نه تنها یک گلوله هم به سمت سرزمین اشغالی شلیک نکرده اند ، بلکه پرچم فلسطین را لگد مال کرده اند. متاسفانه تفکر تکفیری با پول حامیان داعش و توسط رهبران سلفی در میان برخی فلسطینی ها ترویج پیدا کرد و این موضوع خود را نطفه گذاری داعش با گروه های نظیر فتح الاسلام مشاهده شد. ماجرای اردوگاه یرموک و کشتار فلسطینی ها در خاک سوریه توسط تروریست های تکفیری خیلی زود واقعیت وجودی داعش را به مردم فلسطین نشان داد.
در شرایطی که ظرفیت های عظیم دنیای اسلام برای مقابله با تهدیدات داعش از موضوع فلسطین منحرف شده است در روز قدس می تواند مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
امروز،روزقدس است؛ مراسمی که هرسال باشکوه تر از سال قبل برگزاری می گردد و حیثیت رژیم نامشروع صهیونیستی را به چالش می کشاند. این فرصت در میان تهدیدات توطئه اعراب صهیونیست برای تامین منافع اسرائیل می تواند به شکل گیری اتحاد امت واحده اسلامی در مقابل داعش و رژیم صهیونیستی منجر شود.
مساله عراق و رویکرد مرجعیت شیعه نشان داد که شکل گیری صفوف منسجم مسلمین تنها راه شکست تروریسم تکفیری و بازگشت امنیت به خاورمیانه است. موضوع داعش و تفکرتکفیری دغدغه ای است که در کنار موضوع رژیم صهیونیستی  باید با آن مواجهه شود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet