هدر موبایل
1394/04/19 11:34:12
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

تغییر موضع دقیقه نود آمریکا در مذاکرات نشان از عدم استقلال و ثبات سیاسی کاخ سفید و کنگره است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه مریکا در مذاکرات به جای توافق هسته ای به دنبال سلطه گری است، گفت: طرح زیاده خواهی های جدید بر خلاف توافق لوزان است، یعنی این که آمریکایی ها به تعهدات و قول های قبلی خود نیز پایبند نیستند.
تغییر موضع دقیقه نود آمریکا در مذاکرات نشان از عدم استقلال و ثبات سیاسی کاخ سفید و کنگره است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه مریکا در مذاکرات به جای توافق هسته ای به دنبال سلطه گری است، گفت: طرح زیاده خواهی های جدید بر خلاف توافق لوزان است، یعنی این که آمریکایی ها به تعهدات و قول های قبلی خود نیز پایبند نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/67959.jpg تغییر,موضع,دقیقه,نود,آمریکا,در,مذاکرات,نشان,از,عدم,استقلال,و,ثبات,سیاسی,کاخ,سفید,و,کنگره,است Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام روز گذشته آمریکا و کشورهای غربی در جریان مذاکرات مبنی بر تغییر مواضع نسبت به توافقات صورت گرفته، گفت: آمریکایی ها در آغاز هر دوره از مذاکرات با طرح زیاده خواهی و مطالبه جدیدی تلاش می کردند که تیم مذاکره کننده ایران را تحت فشار روانی قرار دهند تا بتوانند اهداف و خواسته های خودشان را تحمیل کنند متآسفانه در دوره های قبل مذاکرات نیز شاهد این گونه رفتارها بودیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در دوره جدید مذاکرات علی رغم اینکه تیم مذاکره کننده کشورمان انعطاف لازم را نشان داده و نرمش قهرمانانه را برای پیش برد مذاکرات عملیاتی کرده است، ولی در دو روز اخیر شاهد هستیم که طرف های غربی به ویژه آمریکایی ها و فرانسوی مسائل و موضوعات جدید را طرح کرده اند و گویا مواضع این کشورها کاملا تغییر کرده است.

وی افزود: این اقدامات و رویکردها نشان می دهد که این کشورها نمی خواهند در چارچوب تعیین شده و حتی در چارچوب بیانیه لوزان که خود آن را تایید کرده اند، عمل کنند، از این رو طرح زیاده خواهی های جدید بر خلاف توافق لوزان است، یعنی این که آمریکایی ها به تعهدات و قول های قبلی خود نیز پایبند نیستند.

نقوی حسینی تصریح کرد: اقدامات آمریکایی ها در مذاکرات هسته ای نشان می دهد که تحلیل و پیش بینی  رهبر معظم انقلاب از ابتدا درست بود، زیرا امریکا یکی کشور عهدشکن و زیاده خواه بوده و به دنبال یک توافق نیست، بلکه به دنبال سلطه گری است، از این رو در این شرایط تیم مذاکره کننده کشورمان باید در برابر خواسته های نامعقول غربی محکم بیاستد و به هیچ وجه زیر بار تعهدات بر خلاف خطوط قرمز نظام نورد.

وی ادامه داد: از طرف در مباحثی مانند مسئله رفع تحریم ها موضع جمهوری اسلامی مشخص است، از این رو ما بارها اعلام کرده ایم که تحریم ها در همان روز نخست اجرای توافق باید برچیده شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: همچنین امریکایی ها با استفاده از ابزار زمان و ضرب الاجل به دنبال تشدید فشار بر تیم مذاکره کننده کشورمان هستند، اما بارها اعضای تیم هسته ای ایران تأکید کرده اند که مسئله زمان برای ما هیچ اهمیتی ندارد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet