ایام محرم 1398
1394/04/20 11:12:58
سرویس بین الملل
فلاحت پیشه:

کنار رفتن و مرگ سعود الفیصل نوعی پوست اندازی سیاسی در عربستان است

نماینده مجلس هشتم مرگ سعود الفیصل و کنار رفتن وی را نوعی پوست اندازی سیاسی در عربستان دانست و افزود: این تغییرات بیش از هر چیز نشان دهنده این است که عربستان می خواهد سیاست خارجی جدیدی را در پیش بگیرد که بیشتر لابی پذیری از آمریکا و قدرت های غربی در آن دیده می شود.
کنار رفتن و مرگ سعود الفیصل نوعی پوست اندازی سیاسی در عربستان است نماینده مجلس هشتم مرگ سعود الفیصل و کنار رفتن وی را نوعی پوست اندازی سیاسی در عربستان دانست و افزود: این تغییرات بیش از هر چیز نشان دهنده این است که عربستان می خواهد سیاست خارجی جدیدی را در پیش بگیرد که بیشتر لابی پذیری از آمریکا و قدرت های غربی در آن دیده می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42815.jpg کنار,رفتن,و,مرگ,سعود,الفیصل,نوعی,پوست,اندازی,سیاسی,در,عربستان,است Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت،درباره درگذشت سعود الفیصل(وزیر خارجه سابق عربستان) گفت‌: وی یکی از کهنه کارترین وزرای خارجه تاریخ دنیا بود که به صورت موروثی در وزارت خارجه عربستان حاکم بود.

وی مرگ سعود الفیصل و کنار رفتن وی را نوعی پوست اندازی سیاسی در عربستان دانست و افزود: این تغییرات بیش از هر چیز نشان دهنده این است که عربستان می خواهد سیاست خارجی جدیدی را در پیش بگیرد که بیشتر لابی پذیری از آمریکا و قدرت های غربی در آن دیده می شود.

به گفته این کارشناس مسایل سیاسی سعود الفیصل وابسته ساختار سنتی بود که بیشتربا پشتوانه نفت و‍ژاندارمی منطقه ای آمریکا عمل می کرد اما در شرایط فعلی  که مقتضیات جغرافیای سیاسی برای خود آمریکا هم تغییر کرده عملا ما نسل کنونی سیاستمداران عرب را داریم که کنار می روند بدون اینکه حتی تجربه آنها به سیاستمداران جدید منتقل شود.

فلاحت پیشه تصریح کرد:  وی هم یادآور سیاستمداران غیر مستقل عرب بود که بیشتر در درون یک راهبرد فرا منطقه ای عمل کردند و زمانیکه عمر آن راهبرد به سر آمد عمر سیاسی و عمر فیزیکی آنها نیز به اتمام رسید.

وی گفت:‌ همانطور که سعود الفیصل نقش وابسته ای در گذشته داشته مرگ وی نیز اثری در تحولات منطقه ندارد و وی یکی از مسایل حاشیه ای بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet