هدر موبایل
1394/04/20 10:46:20
سرویس اجتماعی
عبدی:

مخالفت مجلس بادولتی شدن شهرداری ها/ دولتی شدن نیازمند لایحه دولت است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکبد بر اینکه نمایندگان موافق دولتی شدن شهرداری ها نیستند، گفت: با دولتی شدن شهرداری ها مشکلاتی در نحوه اداره و استخدام شهرداری ها ایجاد می شود.
مخالفت مجلس بادولتی شدن شهرداری ها/ دولتی شدن نیازمند لایحه دولت است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکبد بر اینکه نمایندگان موافق دولتی شدن شهرداری ها نیستند، گفت: با دولتی شدن شهرداری ها مشکلاتی در نحوه اداره و استخدام شهرداری ها ایجاد می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/57846.jpg مخالفت,مجلس,بادولتی,شدن,شهرداری,ها/,دولتی,شدن,نیازمند,لایحه,دولت,است Icana

ایرج عبدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات مطرح شده مبنی بر تلاش مجلس برای دولتی کردن شهرداری‌های کشور با بررسی طرح استخدامی شهرداری‌، گفت: قانون نحوه استخدام و پرداخت حقوق شهرداری‌ها از قانون بودجه 1346 گرفته شده است، در قانون بودجه سال 46 هیات وزیران آیین نامه‌ای را تصویب کردند که براساس آن نحوه پرداخت حقوق و استخدام در شهرداری ها تعیین شد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروزه شهرداری ها با افزایش و در برخی نقاط هم با کاهش نیروی انسانی مواجه هستند، البته بعضا شهرداری ها بدون توجه به دستورالعمل شورای شهرها دست به استخدام می‌زنند از این رو پرداختی های آنها افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس دو مرتبه خواستار اصلاح آیین نامه استخدامی و پرداخت حقوق کارکنان شهرداری‌ها شدند، گفت: نظر مجلس بر این است که استخدام و پرداخت حقوق در شهرداری ها مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری شود، هرچند در این صورت شهرداری ها دولتی خواهند شد منتهی آنچه در کمیسیون اجتماعی برای نخستین بار تصویب شد و در دستور کار صحن قرار گرفته این است که سازمان همیاری های شهرداری مکلف هستند سریعا اقدام به بازبینی قانون استخدام شهرداری کنند، در این صورت شهرداری ها دولتی نخواهند شد بلکه تنها همان قانون قبلی به همان شیوه قبلی در هیات وزیران بررسی می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآورشد: دولتی شدن شهرداری ها بار مالی برای دولت خواهد داشت، از این رو به تایید نمایندگان نخواهد رسید تا مادامی که طرح مذکور به لایحه تبدیل شود، اما در صورت تصویب و دولتی شدن شهرداری ها، مشکلاتی برای شهرداری ها در نحوه اداره سازمان و کارکنان ایجاد خواهد شد چرا که امروزه شهرداری ها به شکل خصوصی مدیریت می شوند.

عبدی با تاکید بر اینکه با دولتی شدن شهرداری ها، از کارآمدی آنها کاسته خواهد شد، گفت: برای جلوگیری از کاهش کارآمدی شهرداری ها می توان در شهرداری کل، سیستمی تعریف کرد که تصمیم گیرهای اصلی شهرداری‌ها مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری قرار گیرند اما شرکت ها و سازمان های وابسته به شهرداری به شکل خصوصی باقی بمانند.

وی تاکید کرد: با این حال وزارت کشور از طریق سازمان همیاری ها بهتر است نحوه انتخاب شهرداران و نحوه استخدام در شهرداری ها را در چارچوب مشخصی ارائه کند، با این اقدام، وزارت کشور می تواند به شهرداری ها و ایجاد عدالت بین گروه های مختلف شهرداری کمک کند.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری ها و دهیاری های کشور در دستور کار هفته جاری صحن مجلس قرار گرفته و طرح الحاق یک تبصره به ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری که طبق آن حقوق کارکنان شهرداری نیز مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری می‌شود نیز در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار دارد که تنها کلیات آن به تصویب کمیسیون رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهدی چمران با بیان اینکه مجلس در حال بررسی طرح استخدامی شهرداری‌های کشور است، گفته است: این طرح تنها نامش نحوه قانون استخدام شهرداری هاست اما محتوایش چیز دیگری است که خلاصه آن می شود تثبیت سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و دولتی شدن شهرداری های سراسر کشور./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet