خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1394/04/27 08:42:00
سرویس اقتصادی
شیری علی آبادی با اشاره به لزوم زنده کردن صنعت نساجی تاکید کرد:

تولیدات ملی جای برندهای خارجی بی کیفیت را بگیرند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر ضرورت حمایت از صنعت نساجی کشور با لغو واردات هر نوع پوشاک، گفت: دوری مردم از خرید برندهای بی کیفیت نیازمند فرهنگ سازی و شناساندن مرغوبیت کالاهای داخلی است.
تولیدات ملی جای برندهای خارجی بی کیفیت را بگیرند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر ضرورت حمایت از صنعت نساجی کشور با لغو واردات هر نوع پوشاک، گفت: دوری مردم از خرید برندهای بی کیفیت نیازمند فرهنگ سازی و شناساندن مرغوبیت کالاهای داخلی است. https://cdn.icana.ir/d/019/110087.jpg تولیدات,ملی,جای,برندهای,خارجی,بی,کیفیت,را,بگیرند Icana

غلامحسین شیری علی‌آبادی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با تاکید برضرورت حمایت از صنعت نساجی کشور با لغو واردات هر نوع پوشاک،گفت:درحال حاضر روزانه میلیون‌ها تومان صرف ورود پوشاک خارجی به کشور می شود که بسیاری از آن‌ها نیز غیرقانونی و قاچاق هستند.

نماینده مردم هشترود درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشور ما قابلیت تبدیل به قطب صادرات پارچه و پوشاک را دارد،افزود: درحال حاضر بی توجهی دولت به صنعت نساجی و ورشکستگی این صنایع عامل اصلی خروج ارز از کشور و به دست گرفتن بازار از سوی بیگانگان است.

 

توجه دولت به صنعت پوشاک می تواند کلید برون رفت از معضل بیکاری باشد

این نماینده مردم درمجلس نهم، با تاکید بر اینکه توجه دولت به صنایع می تواند کلید برون‌رفت از معضل بیکاری نیز باشد،تصریح کرد:درحال حاضر برندسازی ازسوی کشورهای بیگانه و صادارت این نوع پوشاک به کشورهای مختلف منبع درآمد کلانی را برای افراد فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه قاچاق پوشاک سالانه خسارت های بیشماری به اقتصاد کشور ما وارد می کند،افزود: در صورتی که زمینه تولید پوشاک درکشور ما فراهم باشد،هیچ احتیاجی به قاچاق این نوع کالاهای بی کیفیت که با قیمت های نجومی نیز عرضه می شوند،نخواهد بود.

 

انتقاد از بی توجهی دولت به صنعت نساجی

شیری علی آبادی با اشاره به وضعیت صنعت نساجی کشور، گفت: دولت کوچک ترین حمایتی از این صنعت برای سرپا شدن نکرده حال انتظار سود دهی از آن غیرمنطقی است.

وی با بیان اینکه رسیدن به اقتصاد مقاومتی نیازمند توجه مسئولان به تولیدات ملی و فراهم کردن زمینه رشد آن است، تاکید کرد:دولت باید علاوه بر تزریق منابع مالی کافی به صنعت و تولید با فرهنگ سازی زمینه استفاده از دستاوردهای داخلی را فراهم کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه متاسفانه درحال حاضر برندها و مارک های خارجی جای خود را در بین جوانان باز کرده اند، گفت:درصورتی که فرهنگ سازی درستی انجام شود،مردم خود برای استفاده از کالای ایرانی پیش قدم خواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet