هدر موبایل
1394/04/20 10:39:06
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلیلی:

تیم مذاکره کننده برای کاهش تنش‌ها و تهدیدات تلاش می‌کنند

یک عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس گفت که با تدبیر مقام معظم رهبری و تلاش تیم مذاکره کننده در طول دوره مذاکرات این روند همچنان به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم می خورد.
تیم مذاکره کننده برای کاهش تنش‌ها و تهدیدات تلاش می‌کنند یک عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس گفت که با تدبیر مقام معظم رهبری و تلاش تیم مذاکره کننده در طول دوره مذاکرات این روند همچنان به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم می خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/48530.jpg تیم,مذاکره,کننده,برای,کاهش,تنش‌ها,و,تهدیدات,تلاش,می‌کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: اسماعیل جلیلی اظهار کرد: روند مذاکرات هسته‌ای پیام شفافی را از سمت جمهوری اسلامی ایران به نظام بین‌الملل داشت. بدین معنا که ما در یک فضای مناسب و پای میز مذاکره دیدگاه‌ها و نظرات خود را در عرصه سیاسی و بین‌المللی ارائه کردیم و آنچه روشن شد این بود که ایران هیچ گاه کاری خلاف معاهدات بین‌المللی اقدامی انجام نداده است.
وی افزود: ایران با عملکرد شفاف خود نشان داد که تمامی ادعاهای واهی مجموعه 1+5 و به عبارتی نگرانی جهانی که قدرت‌های بزرگ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده بودند، بیهوده بوده است. نه ادعای آن‌ها در بحث تسلیحات هسته‌ای درست بود، نه ادعای عملکرد غیر شفاف ایران واقعیت داشت و نه آنچه گفته می‌شدکه ایران تهدیدی برای آینده کشورهای خاورمیانه است. بنابراین مذاکرات این فرصت را ایجاد کرد که ایران به صورت شفاف آخرین مواضع خود را در فضای سیاسی ارائه کند و این رویکرد منجر به این شد که نوعی اعتمادسازی بین کشورهای ناظر و ایران اتفاق بیفتد.
نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی روند مذاکرات در شرایط جدید به نفع جمهوری اسلامی رقم خورد گروه 1+5 هم تلاش کرد به نوعی با فرصت طلبی و زیاده خواهی شرایط را مجددا دچار ابهام کند و در فضای عمومی مثبتی که برای ایران مهیا شده بود اختلال ایجاد کند ولی خوشبختانه با تدبیر مقام معظم رهبری و تلاش تیم مذاکره کننده در طول دوره مذاکرات این روند همچنان به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم می‌خورد.
جلیلی یادآور شد: امیدوارم همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند شاهد باشیم که رویکرد توافق نهایی به سمت تامین منافع کشور باشد و نهایتا به یک توافق خوب منجر شود.
این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه اعتماد عمومی نسبت به تیم مذاکره کننده وجود دارد گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان هم مورد تائید و هم مورد حمایت هستند و به دنبال تلاش برای کاهش تنش‌ها و تهدیدات ناشی از فشار کشورهای فرصت طلب علیه ما هستند و در عین حال حافظ دستاوردهای نظام در حوزه دانش هسته‌ای تلقی می شوند تا ان شاء الله چهره واقعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه فناوری هسته‌ای به نمایش بگذارند.
جلیلی با تاکید بر لزوم پیگیری اقتصاد مقاومتی نیز افزود:‌ هر چند اقتصاد مقاومتی پاسخی به مجموعه نوسانات و تهدیدات هایی بود که علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته ولی به عنوان یک مدل می‌تواند به تقویت اقتصاد و تولید ملی منجر شود. اساسا اقتصاد مقاومتی زیرساخت های کشور را برای پایداری اقتصاد در مقابل نوسانات و شوک های احتمالی در آینده فارغ از این که توافق به چه نتیجه ای منجر شود، مقاوم می‌کند .
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر سیاست های کلی اصل 44 خاطر نشان کرد: نگاه ما به اقتصاد مقاومتی این نیست که اگر تحریم باشیم بر آن تمرکز می کنیم و اگر توافق حاصل شود از آن فاصله می گیریم زیرا حتی اگر توافق صورت گیرد در نظام بین‌الملل همواره تهدیدات،‌ نوسانات و شو ک های ناشی از تصمیمات کشورهای بزرگ وجود دارد و تاکید بر اقتصاد مقاومتی به پایدار کردن اقتصاد و پابرجا ماندن در مقابل شوک‌ها و نوسانات و تهدیداتی که می تواند در آینده تحمیل شود، ضروری خواهد بود.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet