هدر موبایل
1394/04/20 11:24:59
سرویس اجتماعی
آریایی‌نژاد:

جزئیات طرح نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی/ انتقال سوابق بیمه‌ای تسهیل می‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تشریح جزئیات طرح نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی، گفت: تسهیل در انتقال سوابق بیمه‌ای از اهداف این طرح است.
جزئیات طرح نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی/ انتقال سوابق بیمه‌ای تسهیل می‌شود عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تشریح جزئیات طرح نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی، گفت: تسهیل در انتقال سوابق بیمه‌ای از اهداف این طرح است. https://cdn.icana.ir/d/019/65684.jpg جزئیات,طرح,نقل,و,انتقال,حق,بیمه,یا,بازنشستگی/,انتقال,سوابق,بیمه‌ای,تسهیل,می‌شود Icana

احمد آریایی‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره جزئیات طرح نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی که در صحن علنی مجلس اعلام وصول شده بود، افزود: تسهیل در انتقال سوابق بیمه ای از یک صندوق بازنشستگی به صندوق بازنشستگی دیگر هدف این طرح است که بر اساس آن فردی که دارای سوابق بیمه‌ای بوده است تمایل دارد این سوابق را به صندوق بیمه‌ای دیگری انتقال دهد که در این طرح چنین نقل و انتقالی مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت توجه به تجمیع سوابق بیمه‌ای در هر سازمان و نهاد، ادامه داد: باید افراد بتوانند با فعالیت خود در هر دستگاهی سوابق گذشته را انتقال دهند که بر این اساس مجلس برآن شد در این طرح صندوق‌ها را مکلف به بروزرسانی مبالغ در صندوق مبدأ و حذف بار اضافی ناشی از نقل و انتقال بر دوش بیمه‌شده نماید.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد:‌ واقعیت آن است که طرح نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی روشی برای نزدیک شدن به عدالت است و بر اساس آن اشخاصی که به هریک از صندوق‌های بیمه یا بازنشستگی حق بیمه پرداخت کرده‌اند سابقه بیمه آنها براساس تقاضای فرد به صندوق جدید منتقل می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: باتوجه به اینکه طی چند هفته اخیر این طرح از سوی هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شد لذا قرار است فردا یکشنبه (21 تیر) در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جزئیات آن مورد بحث و بررسی واقع شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در مقدمه این طرح آمده است: انتقال از صندوق بازنشستگی به صندوق بازنشستگی دیگر چه به‌صورت ارادی و چه به‌صورت غیرارادی امری عادی و دارای فراوانی قابل توجه است. اقدام دولت در یکی دو سال اخیر مبنی بر تصویب نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی سوابق خدمت اشخاص از یک صندوق به صندوق دیگر بدون الزام به بروزرسانی مبالغ در صندوق مبدأ باعث شد تا هزینه‌ای زیاد بر بیمه‌شده تحمیل و اعتراض‌های فراوانی متوجه مجلس و دولت شود.

ضرورت بروزرسانی این مبالغ در نقل و انتقال منابع از یک صندوق به صندوق دیگر، مجلس را برآن داشت تا در قالب بند "ز" تبصره 15 قانون بودجه سال 1393 صندوق‌ها را مکلف به بروزرسانی و حذف بار اضافی ناشی از نقل و انتقال بر دوش بیمه‌شده، نماید. مخالفت دولت و مجلس در زمان رسیدگی به بودجه سال 94 در تکرار این بند به‌علت ایراد شورای نگهبان نسبت به قانون‌گذاری ضمن لایحه بودجه، مجلس را بر آن داشت تا نسبت به تهیه طرح نظام‌مند نقل و انتقال حق بیمه با بازنشستگی اقدام نماید. برای قانون‌مند شدن روال نقل و انتقال و جلوگیری از اجحاف به بیمه‌شدگان این طرح تقدیم مجلس شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet