ایام محرم 1398
1394/04/21 09:37:00
سرویس اقتصادی
عاشوری قلعه‌رودخانی مطرح کرد:

دو روی سکه بازگشت دلارهای بلوکه شده/لزوم تدوین برنامه از سوی تیم اقتصادی دولت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای بازگشت ارزهای های بلوکه شده به اقتصاد کشور در صورت دست‌یابی به توافق نامه هسته ای گفت: برای مدیریت نقدینگی های سرگردان نیز باید برنامه ریزی به نحوی صورت گیرد که بخشی از این نقدینگی ها به سوی بازار بورس سوق داده شود.
دو روی سکه بازگشت دلارهای بلوکه شده/لزوم تدوین برنامه از سوی تیم اقتصادی دولت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای بازگشت ارزهای های بلوکه شده به اقتصاد کشور در صورت دست‌یابی به توافق نامه هسته ای گفت: برای مدیریت نقدینگی های سرگردان نیز باید برنامه ریزی به نحوی صورت گیرد که بخشی از این نقدینگی ها به سوی بازار بورس سوق داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/99537.jpg دو,روی,سکه,بازگشت,دلارهای,بلوکه,شده/لزوم,تدوین,برنامه,از,سوی,تیم,اقتصادی,دولت Icana

ناصرعاشوری قلعه رودخانی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره رشد حجم نقدینگی گفت: کنترل حجم نقدینگی یک موضوع بدیهی بوده به دلیل اینکه بی توجهی به این موضوع می تواند آهنگ رشد تورم را سریع‌تر کند،بنابراین نباید به این موضوع کم توجهی شود.

نماینده مردم فومن و شفت درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر تزریق نقدینگی به جامعه کنترل و مدیریت نشود علاوه بر رشد تورم،این موضوع می تواند به کاهش بیشتر ارزش پول ملی نیز منجرشود.

 

سوق نقدینگی به سوی بازاربورس راهکاری مناسب برای مدیریت آن

این نماینده مردم درمجلس نهم با بیان اینکه کنترل نقدینگی درجامعه می تواند نامحسوس باشد، افزود:مدیریت نقدینگی دراقتصاد کشور باید به نحوی باشد که نقدینگی ها به سوی تولید هدایت شود تا اشتغال زایی به همراه داشته باشد.

عاشوری قلعه‌رودخانی ادامه داد:برنامه‌ریزی برای سوق نقدینگی به سوی بازاربورس نیز می تواند از راهکارهای اقتصادی مناسب برای مدیریت نقدینگی‌های سرگردان باشد که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد:سیاست‌های دولت در زمینه مدیریت نقدینگی مناسب بوده،اما همراه با سیاست‌های انقباضی باید در مراحلی نیز تزریق نقدینگی صورت گیرد تا تعادل در بازارهای پول ومالی و همچنین بخش تولید کشور برقرار شود تا با گردش مالی از رکود اقتصادی نیز خارج شویم.

 

لزوم برنامه ریزی دقیق برای ورود ارزهای بلوکه شده بعد از رفع تحریم ها

عاشوری قلعه رودخانی  درباره شرایط بازار ارز درصورت توافق هسته‌ای گفت: در صورت دست‌یابی به توافق نهایی هسته ای، فرصت خوبی برای مدیریت بازار ارز کشور به وجود می آید.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: دولت و مسئولان بانک مرکزی باید برنامه ریزی‌های مطلوبی برای کنترل ارزهای سرازیر شده به بازار داشته تا بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

گفت و گو از علی اصغر نظام پور

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet