ایام محرم 1398
1394/04/20 13:27:35
سرویس فرهنگی
کوچکی نژاد با اشاره به دستور کار این هفته کمیسیون آموزش مطرح کرد:

حضور وزیر علوم در کمیسیون آموزش جهت پاسخگویی در خصوص دغدغه های رهبری

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات معتقد است وزارت علوم نباید به نقطه‌ای می‌رسید که مقام معظم رهبری تذکرات جدی به آنها بدهند لذا به همین منظور جلسه هم اندیشی با وزیر و معاونان وی هفته جاری در این کمیسیون برگزار می شود.
حضور وزیر علوم در کمیسیون آموزش جهت پاسخگویی در خصوص دغدغه های رهبری نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات معتقد است وزارت علوم نباید به نقطه‌ای می‌رسید که مقام معظم رهبری تذکرات جدی به آنها بدهند لذا به همین منظور جلسه هم اندیشی با وزیر و معاونان وی هفته جاری در این کمیسیون برگزار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/55317.jpg حضور,وزیر,علوم,در,کمیسیون,آموزش,جهت,پاسخگویی,در,خصوص,دغدغه,های,رهبری Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دستور کار این هفته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بررسی نحوه پذیرش دانشجویان مقطع دکتری، تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در سال جدید در جلسه روز یکشنبه (21تیرماه) حضور خواهند یافت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت علوم برای پذیرش دانشجو در همه مقاطع نقطه نظراتی دارد اما لازم است مخصوصا در مقطع دکتری نگاه ویژه تری داشته باشند چرا که نظرات کنونی آنها با نظرات کمیسیون متفاوت است، از طرفی طبق اعلام دانشگاه آزاد ایتن دانشگاه تلاش کرده به نظرات کمیسیون نزدیک شود و معتقد است تا حدی نواقص مدنظر را رفع کرده است که طی این جلسه راجع به آن بحث و بررسی خواهد شد.

وی افزود: همچنین برخی محدودیت ها شامل حال دانشگاه پیام نور در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری شده است در حالی که پوشش زیادی در سطح آموزش عالی در کشور دارد لذا باید هماهنگی هایی در این زمینه صورت گیرد.

کوچکی نژاد در ادامه به جلسات کارگروه های مختلف کمیسیون آموزش در روز دوشنبه (22تیرماه) اشاره و عنوان کرد:جلسه کارگروه های آموزش و پرورش با حضور معاون توسعه مدیریت و مسؤولان مربوطه به‌منظور تبیین نحوه جذب 5 هزار نفر نیروی انسانی جدید در وزارت آموزش و پرورش و همچنین جلسات کارگروه های تحقیقات و فناوری، علوم انسانی و اسلامی‌شدن دانشگاهها، آموزش های مهارتی و آموزش عالی و آموزش پزشکی نیز برگزار می شود.

وی تصریح کرد: مهم ترین دستورکار این هفته کمیسیون جلسه هم اندیشی با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به اتفاق معاونان وی به منظور اجرائی کردن بیانات و منویات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اساتید دانشگاه های کشور است که در روز سه شنبه (23 تیر ماه) برگزار می شود که مسئولان این وزارتخانه باید در خصوص این مسأله پاسخگو باشند که چرا به نقطه ای رسیده اند که رهبری تذکرات جدی به آنها داده اند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در ادامه این جلسه تعدادی از نمایندگان سوالات خود را از وزیر علوم مطرح خواهند کرد، خاطرنشان کرد: آخرین دستور کار این کمیسیون بررسی طرح تأسیس صندوق ذخیره دانشگاهیان وزارتخانه‌های متولی آموزش عالی است که از سوی برخی نمایندگان مطرح شده است البته اعضای کمیسیون آموزش چندان با آن موافق نیستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet