ایام محرم 1398
1394/04/20 13:48:46
سرویس سیاسی
شوهانی در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه عربستان درباره ایران:

عربستان عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه/ ایران به دنبال دخالت در امور دیگر کشورها نیست

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه ایران به هیچ وجه به دنبال دخالت در کشورها نیست، گفت: سیاست جمهوری اسلامی روابط دوستانه و عادلانه با دیگر کشورها است، متنهی برخی کشورها مانند عربستان به‌دنبال افزایش نفوذ خود در منطقه هستند که این موضوع به ثبات منطقه آسیب می‌زند.
عربستان عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه/ ایران به دنبال دخالت در امور دیگر کشورها نیست عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه ایران به هیچ وجه به دنبال دخالت در کشورها نیست، گفت: سیاست جمهوری اسلامی روابط دوستانه و عادلانه با دیگر کشورها است، متنهی برخی کشورها مانند عربستان به‌دنبال افزایش نفوذ خود در منطقه هستند که این موضوع به ثبات منطقه آسیب می‌زند. https://cdn.icana.ir/d/019/109894.jpg عربستان,عامل,اصلی,بی‌ثباتی,در,منطقه/,ایران,به,دنبال,دخالت,در,امور,دیگر,کشورها,نیست Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه عربستان درباره ایران، گفت:‌ وزیر خارجه جدید عربستان فردی کم تجربه و جوان بوده و به نظر من اظهاراتش به علت خامی و نبود افراد پرتجربه است، اما در عین حال وی در اظهارات روز گذشته‌اش به صورت کاملا شفاف به نقش اساسی ایران در منطقه اقرار کرد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به طور حتم عامل اصلی بی ثباتی و تنش در منطقه عربستان است، ادامه داد: مقامات این کشور به جای متهم کردن جمهوری اسلامی ایران با ادعاهای واهی، باید به‌دنبال تغییر رویکرد و سیاست‌های خود باشند.

وی افزود: رژیم آل سعود درباره اوضاع منطقه دچار توهم شده و تمام مسائل را در اثر اقدامات ایران می‌داند و متأسفانه با همین تفکرات متوهمانه بیش از یکصد روز است که به کشور یمن حمله کرده و مردم مسلمان را می‌کشد.

شوهانی ادامه داد: آل سعود علت حمله به کشور یمن را جلوگیری از نفوذ ملت ایران در یمن و منطقه اعلام می‌کند، اما بر اساس نظر کارشناسان علت اصلی حمله ارتش آل سعود به این کشور، جلوگیری از روند بروز انقلاب در کشورهای منطقه است، بنابراین عربستان از تحولات اجتماعی و بروز انقلاب در کشور خودش می‌ترسد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به اتحاد استراتژیک عربستان با رژیم صهیونیستی، افزود: قطعا تنها چیزی که منطقه و کشورها را تهدید می‌کند، اتحاد شوم آل سعود و صهیونیست‌ها و حمایت هر دو از گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه ایران به هیچ وجه به دنبال دخالت در کشورها نیست، افزود: سیاست جمهوری اسلامی روابط دوستانه و عادلانه با دیگر کشورها است، متنهی برخی کشورها مانند عربستان به‌دنبال افزایش نفوذ خود در منطقه هستند که این موضوع به ثبات منطقه آسیب می‌زند.

الجبیر وزیر خارجه عربستان که عصر دیروز در سفری کوتاه وارد پایتخت اردن شد، مدعی شد: «عربستان سعودی تلاش می کند با اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه مقابله کند. مداخله عربستان برای حمایت از مشروعیت یمن بهترین مثال است»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet